GÜNDEM
Giriş Tarihi : 15-06-2021 03:29   Güncelleme : 15-06-2021 04:49

“Veyis Ateş’e Mercedes araç ve polis koruması da verilmiş”

Sedat Peker, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, rüşvet işlerini organize ettirdiğini iddia ettiği Habertürk’ün eski sunucusu Veyis Ateş’e Mercedes araç ve polis koruması verdiğini ileri sürdü.

“Veyis Ateş’e Mercedes araç ve polis koruması da verilmiş”

“Organize suç örgütü lideri” olmakla suçlanan Sedat Peker, Twitter sayfasında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Habertürk’ün eski sunucusu Veyis Ateş hakkında yeni iddialarda bulundu.

Sedat Peker, Twitter’da yayınladığı 4 mesajında şunları kaydetti:

“Kıymetli dostlarım, bu Süslü Sülüman var ya, rüşvet işlerini organize ettirdiği Veyis Ateş’e devlete ait olan Mercedes araç ve aynı bana verdiği gibi polis koruma da vermiş.

Süslü Sülüman’ın anonsçusu Veyis Ateş, yarın Habertürk’ten eşyalarını toplayıp defolup gideceksin. Ancak şunu unutma, patronun, suç ortağın Süslü Süleyman da gidecek.

Anonsçu Veyis, hadi bana polis koruması verdiler tahsisli plaka verdiler, ama devletten Mercedes araç vermediler. Şimdi seni kıskandım. Sen ne önemli bir adammışsın?

Önce sizi rezil edeceğim. Sonra deli edeceğim. Hemen sonrasında da cezaevine paket edeceğim. Göreceksiniz. Bir tripoda, bir kameraya yenileceksiniz. Zekâya saygı duymayı öğreneceksiniz.”

“Sezgin Baran Korkmaz’dan avanta istemedin mi?”

Sedat Peker, başka bir tweet dizisinde de Veyis Ateş’e şöyle seslendi:

“Gazetecilerin yüz karası Veyis Ateş, senin namusun yok mu? Lan senin şerefin yok mu? Çıkıp açıklasana; “Süslü Sülüman’la Sezgin Baran Korkmaz’ın arasını bulmak için Sezgin Baran Korkmaz’dan avanta istemedim” desene. Namusun yok mu senin? Hepinizi önce hasta edip sonra tedavi edeceğim.”

Veyis Ateş’e yaptırımlar

Sedat Peker’in daha önceki iddiaları üzerine Habertürk televizyonu, sunucu Veyis Ateş’in görevine son vermişti. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti de 4315 sicil numaralı üyesi Veyis Ateş’ten savunma istemiş, bunun yanı sıra hakkında disiplin soruşturması başlatmıştı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA