GÜNDEM
Giriş Tarihi : 15-06-2021 08:02   Güncelleme : 15-06-2021 08:17

Şardan: Çakıcı, “durum normalleşene kadar” Kıbrıs’ta yaşayacak

T24.com.tr Yazarı Tolga Şardan, halk arasında ‘mafya lideri’ olarak anılan Alaattin Çakıcı’nın, “Sus ve piyasadan kaybol!” mesajı alması üzerine, “durum normalleşene kadar” Kıbrıs’ta yaşayacağını iddia etti. Şardan, Çakıcı’nın Kıbrıs’a bir ofis kurduğunu da ileri sürdü.

Şardan: Çakıcı, “durum normalleşene kadar” Kıbrıs’ta yaşayacak

T24.com.tr Yazarı Tolga Şardan, “Çakıcı’ya Kıbrıs yolları gözükürken, Sarallar nerede?” başlıklı yazısında, halk arasında ‘mafya lideri’ olarak anılan Alaattin Çakıcı’nın bir süredir devam eden sessizliği hakkında bazı iddialarda bulundu.

Tolga Şardan, İstanbul ve Ankara’daki bazı emniyet kaynaklarına dayandırdığı kulis bilgileri verdi.

“Farkında mısınız bilmiyorum; ama Sedat Peker’in bu hāle dönüşmesinin ana etkenlerinden birisi olan diğer bir suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı, bir anda ortadan çekiliverdi.” diyen Şardan, şu ifadeleri kullandı:

“Bir anda buharlaşıverdi”

“Cezaevinden tahliye olduktan sonra ilk iş MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi, ardından da beraberinde Eski MHP Milletvekili ve emekli asker Engin Alan’ın yanı sıra Susurluk sürecinin önemli isimlerinden Korkut Eken’le birlikte Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’ı Bodrum’daki Yalıkavak Marina’da ziyaret edip fotoğraf çektiren Çakıcı, deyim yerindeyse bir anda buharlaşıverdi.”

“Çakıcı’ya ‘Sus ve piyasadan çekil’ uyarısı yapıldı”

Tolga Şardan, emniyet kaynaklarından elde ettiği bilgilere göre, birilerinin Çakıcı’ya ‘Sus ve piyasadan çekil’ dediklerini ileri sürerek, “Edindiğim bilgiye göre Çakıcı, durum normalleşene kadar bir süre Türkiye sınırları dışında yaşayacak. Gözlerden ırak kalmasının sağlanması amacıyla Çakıcı’nın bir nevi zorunlu ikamet olarak da tanımlanabilecek yeni adresi Yavru Vatan!” iddiasında bulundu.

“Kıbrıs’ta ofis kurdu”

Bu yazısı yayımlandıktan sonra da Çakıcı’nun Ankara veya İstanbul’dan hatta Bodrum’dan da görüntü verebileceğini belirten Şardan, “Çakıcı’nın ikamet etmesinin ötesinde işlerini yürütmesinin sağlanması amacıyla Kıbrıs’ta bir ofisi olacak. Öyle ki, tefrişi de bitti ya da bitmek üzere.” diye yazdı.

Şardan, resmî kayıtlara göre Türkiye’nin en kalabalık organize suç örgütünü yönettiği belirtilen Çakıcı’nın, ana vatandan onay çıkıncaya kadar Kıbrıs’ta ikamet etmek zorunda kalacağını ileri sürdü.

Şardan, “Tabii, Kıbrıs’ın Türkiye’nin yeraltı dünyası için ne tür önem taşıdığını söylememe gerek yok.” dedi.

“Sarallara kim sinyal verdi?”

Şardan, İstanbul’da yeraltı dünyasının önde gelenleri arasında yer alan Sarallar ailesinin bazı fertlerinin de yurt dışında olduklarını kaydetti ve “Acaba hangi siyasetçiden ya da devlet yöneticilerinden sinyal geldi?” diye sordu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA