GÜNDEM
Giriş Tarihi : 17-06-2021 12:09   Güncelleme : 17-06-2021 12:56

HDP İzmir il binasına silahlı saldırı: 1 ölü

HDP Basın Bürosu, silahlı bir kişinin bu sabah HDP İzmir İl Binasına girip ateşe verdiğini ve Deniz Poyraz isimli çalışanı öldürdüğünü bildirdi. İzmir Valiliği, O.G. isimli saldırganın yakalandığını duyurdu.

HDP İzmir il binasına silahlı saldırı: 1 ölü

HDP Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamada, aylardır partilerinin, iktidar partisi ve İçişleri Bakanlığı tarafından hedef gösterildiği, provokasyon amacıyla bazı ailelerin örgütlendirilerek il binalarının önüne yönlendirildiği iddia edildi.

Açıklamada, bu sabah saat 10:30 sıralarında, 35-40 yaşlarında olduğu belirtilen silahlı saldırganın, İzmir İl binasını basarak ateşe verdiği ve Deniz Poyraz isimli çalışanı öldürdüğü kaydedildi.

Saldırının duyulması üzerine HDP’lilerin Konak İlçe binası önünde toplanmaya başladıkları belirtildi.

Yapılan açıklamada, “Dün Sincan’da görülen Kobanî Kumpas Davasında yapılan provokasyon provası sonucu bugün bu saldırının gerçekleştirilmesinin amacı ve mesajı bellidir. Bu çok tehlikeli provokasyonu gerçekleştirenler, olayın azmettiricileri, partimizi, il örgütlerimizi hedef gösteren iktidardır, provokatörleri yönlendiren İçişleri Bakanlığıdır.” İddiasında bulunuldu.

Valilik: Saldırgan yakalandı

İzmir Valiliği, yaptığı yazılı açıklamada, “sağlık çalışanı iken istifaen ayrılmış olan” O.G. isimli saldırganın yakalandığını ve olayın bütün yönleriyle araştırıldığını duyurdu.

Başkan Soyer: Saldırıyı kınıyorum

İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer, Twitter’da yayınladığı kınama mesajında şunları kaydetti:

“HDP İzmir İl Başkanlığı binasında düzenlenen saldırıyı kınıyor, saldırıda hayatını kaybeden vatandaşımıza Allah’tan rahmet diliyorum. İzmir’imiz huzur kentidir. Bu huzura zarar verecek her türlü girişimin karşısındayız.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA