GÜNDEM
Giriş Tarihi : 17-06-2021 16:16   Güncelleme : 19-06-2021 16:42

FORTE’den Gazeteci Uğuroğlu’nun iddiasına yalanlama

Yeniçağ Yazarı Orhan Uğuroğlu’nun bugün köşesine taşıdığı ‘Asiltürk’ün yeğenine ihale’ başlıklı bilişim ihalesi iddiası yalanlandı. FORTE Teknoloji’den yapılan yazılan açıklamada, söz konusu iddiaların hiçbirinin gerçeği yansıtmadığı belirtildi. 

FORTE’den Gazeteci Uğuroğlu’nun iddiasına yalanlama

FORTE Teknoloji yönetimi, Yeniçağ Yazarı Orhan Uğuroğlu’nun, ‘Ahlaki, manevi, siyasi ve ticari’ başlıklı bugünkü yazısında öne sürdüğü ‘Asiltürk’ün yeğenine ihale’ iddiasını yalanladı. Şirket tarafından gazeteye gönderilmek üzere hazırlanan tekzip metninde söz konusu iddialar hakkında şu açıklama yapıldı:

“Firmamız ihaleyi kaybetmiştir”

“Söz konusu ihaleye firmamız dahil 7 firma katılım sağlamış, mesleki ve teknik yeterliliklerin istendiği ön değerlendirme aşamasını geçtikten sonra sözlü fiyat eksiltme yöntemi ile kurum pazarlık yapmış, firmamız ihalede ikinci olmuş ve ihaleyi kaybetmiştir.

İhale MRD Bilişim firmasında kalmış ve bildiğimiz kadarı ile kurum, adı geçen firma ile sözleşme imzalamıştır. 13 Kasım 2020 tarihinde kurumda yapılan tüm ön değerlendirme ve fiyat görüşmeleri ihale salonuna girişten itibaren kurum tarafından kamera kaydı ile kayıt altına alınmıştır. Firmamızın adı geçen kurum ile eski veya yeni herhangi bir aktif sözleşmesi veya aldığı ihale yoktur. Kamuoyunun bilgisine arz ederiz.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA