SİYASET
Giriş Tarihi : 18-06-2021 02:11   Güncelleme : 18-06-2021 06:28

“Seçimleri ertelemek için halkı sokağa dökmek isteyebilirler”

Saadet Lideri Karamollaoğlu, halk uyanmaya başladığı için seçimlerin ertelenmek istenebileceğini, ‘Bu şartlarda seçime gidilmez’ gerekçesi oluşturmak için de birtakım provokasyonlarla halkın sokağa dökülmek istenebileceğini ifade etti. Karamollaoğlu, “Muhalefet, bu oyuna gelmemeli.” uyarısında bulundu.

“Seçimleri ertelemek için halkı sokağa dökmek isteyebilirler”

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Halk TV’de yayınlanan ve Suat Toktaş’ın sunduğu “Özel Röportaj” programında gazetecilerin sorularını cevaplayarak, gündemdeki konuları değerlendirdi.

“Kargaşa girişiminin kaynağını yurt dışında görüyorum”

Bir soru üzerine, HDP İzmir İl Başkanlığı binasına düzenlenen ve 1 çalışanın hayatını kaybettiği saldırıyı da değerlendiren Karamollaoğlu, birilerinin Türkiye’yi bir girdabın içine sürüklemek istediklerinin anlaşıldığını belirterek, bu girişimin kaynağını dışarıda gördüğünü belirtti. Karamollaoğlu, “Türkiye’nin içini karıştırmak isteyenler, bu tip provokatif eylemlere destek verirler. Bu tip provokatif eylemlerden faydalanmak isteyebilirler; çünkü zayıf bir Türkiye, kendi içinde kargaşalarla uğraşan bir Türkiye, her zaman onların işine gelir.” dedi.

Karamollaoğlu, “Şimdi belli kesimler, ‘Arkadaş, siz ayaklanın. Meydanları doldurun. Sesinizi yükseltin.’ Onun neticesinde ne olacak? Birileri de oraya müdahale edecek, ortalık karışacak, o zaman demokrasi falan da kalmayacak. ‘Arkadaş, ülke elden gidiyor. Şu hāle bak!’ diyecekler. O oyuna düşmemek icap eder. Şu anda muhalefet de o oyuna düşmeden, sakin bir şekilde milleti uyarmaya çalışıyor.” diye konuştu.

Karamollaoğlu, “Yani darbe mi ima ediyorsunuz?” sorusu üzerine de “Yo, darbe değil, kargaşa. Kargaşa meydana geldiği takdirde siz seçimleri de ertelersiniz gerekirse. ‘Bu şartlarda seçime mi gidilir ya?’ (diyebilirler.)” dedi.

Halk uyanmaya başladığı için suni bir şekilde, münferit tahrik hareketleriyle milletin sokağa dökülmek istendiğini ifade eden Karamollaoğlu, “Bu oyuna muhalefet gelmemeli.” uyarısında bulundu.

Karamollaoğlu, “Peki, bu kimin işine yarar?” sorusunu da “İktidarın işine yarar.” diye cevapladı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA