YURT HABERLERİ
Giriş Tarihi : 19-06-2021 00:22

AK Parti Hani İlçe Başkanlığına molotofkokteylli saldırı

Diyarbakır’ın Hani ilçesinde AK Parti İlçe Başkanlığına kimliği belirsiz bir kişi tarafından molotofkokteyli ile saldırı düzenlendi.

AK Parti Hani İlçe Başkanlığına molotofkokteylli saldırı

Saat 21:00 sıralarında Hani İlçe Başkanlığına molotofkokteyli fırlatıldı. Saldırı esnasında partililerin içeride olduğu ancak kimsenin yaralanmadığı öğrenildi.

Saldırı ānı güvenlik kamerasına yansıdı

Yapılan saldırı, çevredeki güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntüde, bir kişinin elindeki molotofkokteylini yakıp ilçe başkanlığına atması ve ardından hızla kaçışı görülüyor.

AK Parti İl Başkanı Mehmet Şerif Aydın, saldırının görüntüsünü Twitter sayfasında yayınlayarak tepki gösterdi. Aydın, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Dün İzmir HDP İl binasına yönelik yapılan iğrenç saldırının bir benzeri, bu gece Diyarbakır’ımızda AK Parti Hani İlçe teşkilatımızın binasına yönelik olarak yapılmaya çalışıldı. İçeride bulunan kardeşlerimizin şans eseri yara almadan kurtulabildiği bu iğrenç saldırıyı, tıpkı dün yapılan saldırıda olduğu gibi AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığı olarak lânetliyoruz. Terör odaklarının ülkemizde oluşan huzur ve güven ortamını baltalamaya yönelik olarak, içerideki uzantıları üzerinden harekete geçmeye çalıştıklarını ibretle müşahede etmekteyiz.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA