GÜNDEM
Giriş Tarihi : 19-06-2021 18:21   Güncelleme : 19-06-2021 20:21

“Failin tüm ilişkilerinin ortaya çıkarılacağına inanıyoruz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, HDP İzmir il binasına yapılan saldırı konusunda, bu provokatif saldırıyı en şiddetli şekilde kınadıklarını, benzerlerini de kınayacaklarını belirterek, “Yakalanan failin önündeki ve arkasındaki tüm ilişkiler ortaya çıkarılarak en ağır cezayı alacağına inanıyoruz.” dedi.

“Failin tüm ilişkilerinin ortaya çıkarılacağına inanıyoruz”

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Antalya İl Teşkilatındaki programda konuştu.

“İzmir’deki saldırıyı, amiraller bildirisiyle aynı çerçevede görüyorum”

Türkiye, önüne çıkan her tuzağı bozarak yoluna devam ettikçe, büyüdükçe, güçlendikçe, maruz kalınan saldırıların mahiyetinin de değiştiğini ifade eden Erdoğan, “Büyük ve güçlü Türkiye yürüyüşünün önünü kesmek isteyenler, vesayetle, darbeyle, bilindik numaralarla yapamadıklarını, daha sofistike yöntemlerle gerçekleştirmek için her yolu deniyorlar.” dedi.

Bildiri yayınlayan emekli amirallerin yargılamasının devam ettiğini belirten Erdoğan, “Sen emekli olmuşsun ya. Senin bu milletle, bu devletle ne işin var? İşine bak! Ha, siz bu tür yanlış yollara saptıkça, bunların hesabını bu ülkenin yargısı, size soracaktır. Ben, İzmir’deki son saldırıyı da aynı çerçevede görüyorum.” diye konuştu.

Türkiye’de en çok saldırıya uğrayan, bu saldırılarda en çok kayıp veren partinin AK Parti olduğunu ileri süren Erdoğan, sadece son 6 yılda 20’ye yakın teşkilat mensubunun şehit edildiğini söyledi.

“Yakalanan failin en ağır cezayı alacağına da inanıyoruz”

Erdoğan, AK Parti bu saldırılara maruz kalırken, bugün ortalığı ayağa kaldıranlardan tek ses çıkmadığını ifade ederek, sözlerine şöyle devam etti:

“Çünkü bunlar, saldırıya uğrayan kendilerinden başkasıysa, görmezden, duymazdan gelirler, hatta içten içe de ‘Oh’ çekerler. Biz, bunlar gibi değiliz; olmadık, olmayacağız. Kim olursa olsun, bu ülkenin hiçbir vatandaşının kılına zarar gelmemesi için ne gerekiyorsa yaptık, yapacağız. İşte bunun için, İzmir’deki provokatif saldırıyı en şiddetli şekilde kınadık, kınıyoruz, benzerlerini de kınayacağız. Yakalanan failin önündeki ve arkasındaki tüm ilişkiler ortaya çıkartılarak, en ağır cezayı alacağına da inanıyoruz. Türkiye, provokatif saldırılarla da terör örgütleriyle de suç çeteleriyle de darbecilerle de dışarıdan ülkemizi yönlendirmeye kalkan müstemleke heveslileriyle de mücadele edecek güce, imkâna, kararlılığa sahiptir.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA