SİYASET
Giriş Tarihi : 19-06-2021 21:55   Güncelleme : 19-06-2021 22:01

Başarır, Özışık’ın aldığı ücretin bir kısmını belgeledi

CHP Mersin Milletvekili Başarır, internethaber.com yazarı Süleyman Özışık’ın “Yazarlık Akademisi” programlarına karşılık Gemlik Belediyesi’nden aldığı ücretin bir kısmının belgelerini Twitter’da yayınladı.

Başarır, Özışık’ın aldığı ücretin bir kısmını belgeledi

(Fotoğraf: Mehmet Ali Başarır)

“Ne kitabı yazmış ki Bursa’ya yazarlık dersi veriyor?”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Halk TV yayınında, “Süleyman Özışık ve kardeşleri, 4 ilçe belediyesi, 1 büyükşehire yazarlık eğitimi vermiş. Birinden 300 bin lira almış, birinden 600 bin lira almış, birinden 1 milyon lira almış. Kim bunlar? Bir tane savcı sormuyor, ne kitap yazmış ki Süleyman Özışık, Bursa’ya yazarlık dersi verir?” demişti.

Özışık: Nasıl kıvırdığını cümle aleme izleteceğim

Başarır’ın bu iddiası üzerine Özışık, Twitter sayfasında yayınladığı mesajında, şu ifadeleri kullanmıştı:

“Ali Mahir Başarır, sen pis bir yalancı, aşağılık bir iftiracısın. Söylediğin rakamların binde birini almadım. Bu iftiralarını mahkeme salonunda ispatlamana fırsat vereceğim. Sonra nasıl kıvırdığını da cemi cümle aleme izleteceğim, söz!”

Başarır: ‘Binde birini almadım’ dediğin paranın makbuzlarının bir kısmı

CHP Mersin Milletvekili Başarır, Süleyman Özışık’ın bu ifadeleri üzerine, Özışık’ın “Yazarlık Akademisi” programlarına karşılık Gemlik Belediyesi’nden aldığı ücretin bir kısmını gösteren resmî belgeleri yayınladı.

Başarır, Twitter sayfasında belgelerin fotoğraflarını yayınlarken, şu ifadeleri kullandı:

“Kıvırmaktan bahsedecek en son kişiler, görüyorum ki en sonunda utanma duygularını da yitirmişler! Şerefinizi ortaya koyduğunuz olayın sonucunu tüm Türkiye hd izledik. Yine yüzünüz kızarmayacak ama ben paylaşayım. “Binde birini almadım” dediğin paranın makbuzlarının bir kısmı.”

Gemlik Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Onay Belgesi’nde, Yazarlık Okulu Projesi programları için şartname ve sözleşme düzenlenmeyeceğinin, yeterlilik kriterlerinin de aranmayacağının kayıt altına alındığı görülüyor.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA