GÜNDEM
Giriş Tarihi : 19-06-2021 18:35

“Yakalanan 1 ton kokain kime geldi? Bu adamlar nerede?”

Sedat Peker, İçişleri Bakanı Soylu’nun İzmir limanına gelecek olan 5 ton kokain hakkında kamuoyunu aydınlatmadığını ileri sürdü. Peker, Mersin limanında 1 ton kokain ele geçirildiğini ancak taşıma belgesinde yükü teslim alacak firmanın ve şahısların kayıtlı olmadığını, kimsenin de yakalanmadığını ifade etti. Peker, “Bu kokain kime geliyor kardeşim, bu adamlar nerde?” diye sordu.

“Yakalanan 1 ton kokain kime geldi? Bu adamlar nerede?”

“Organize suç örgütü lideri” olmakla suçlanan Sedat Peker, yayınladığı tweetlerinde, uyuşturucu kaçakçılığı konusunda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya ve Ticaret Bakanlığı’na yönelik yeni suçlamalarda bulundu.

Sedat Peker, Twitter sayfasında bu konuda şunları yazdı:

Peker’den Soylu’ya yeni uyuşturucu kaçakçılığı suçlaması

“Kıymetli dostlarım, bizim Süslü Sülüman, İzmir limanına gelecek olan 5 ton kokainle ilgili kamuoyunu aydınlatmıyor ya, ben sizi bilgilendireyim. İzmir Başsavcılığından Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Daire Başkanlığını arayıp bu konuyla ilgili bilgi istiyorlar.

Normal şartlarda en fazla yarım saatte dönmeleri gerekirken, üç saat sonra dönüyorlar. ‘Bu konuyla ilgili çalışmayı yapıp yukarıyı bilgilendirdik, çalışmamızı tamamladık’ diyorlar. (Yukarısı dedikleri herhalde Süslü Sülü’dür, başka kim olacak?)

Bunun üzerine İzmir Başsavcılığı kendi çalışmasını yapıyor. Ancak İçişleri Bakanlığı’ndan ve Ticaret Bakanlığı’ndan yeterli bilgi gelmediği için bir netice alamıyorlar.

Gemi taşımacılığında her yüklenen konteynerin konşimento manifestosu vardır. Yani hangi firmanın sahibi olduğu ve kimin teslim alacağıyla ilgili. Bu olmadan hiçbir konteyner, gemiye yüklenmez. Mersin limanında bir ton kokain yakalanmış.

Konşimento manifestosunda hangi şirketin teslim alacağı bellidir. Kokainler yakalanıyor, ancak kimin teslim alacağı ortada yok. Yakalanan şahıs yok. ‘Kokaini yakaladık’, aferin iyi yaptınız. Bu kokain kime geliyor kardeşim, bu adamlar nerde?

Uyuşturucu tüketiminde İstanbul dünya ikincisi, Adana dünya üçüncüsü. Madem Süslü Sülüman bu kadar başarılısın, ‘Avrupa’da içiciler uyuşturucu bulamıyor’ diyorsun, demek ki bütün hepsi Türkiye’de satılıyor. Öyle ya, dünya uyuşturucu raporunda ilk üçe iki tane il sokmuşuz.

Kıymetli dostlarım, kısaca Süslü Sülüman, bize sokak diliyle şunu söylüyor: ‘Ceketimin kolu yok, benim dümenlerimin sonu yok.’ Dümenci Sülü, seni vallahi deli edecem, ama sözüm olsun sonrasında seni ücretsiz olarak tedavi edecem.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA