MEDYA
Giriş Tarihi : 22-06-2021 22:50

Alptekin: SBK ile hiçbir zaman ortaklığım olmadı

Gazeteci Yılmaz Özdil, Uğur Dündar ve Tuncay Mollaveisoğlu’nun, televizyon kanalı Artı 1’in kuruluşunda Altan Ertürk’ün arkasındaki iş adamı olduğunu iddia ettikleri Ekim Alptekin, “SBK ile herhangi bir ortaklığım yok ve hiçbir zaman da olmadı.” dedi.

Alptekin: SBK ile hiçbir zaman ortaklığım olmadı

Gazeteci Zafer Şahin, Twitter sayfasında “Sezgin Baran Korkmaz CHP medyasını karıştırdı. Yılmaz Özdil, Artı1 TV’nin kuruluşunda finansörün Ekim Alptekin olduğunu söylüyor. Alptekin, kara paracı SBK'nın ortağı! Aslı Aydıntaşbaş'ın eski kocası... Artı1’in kurucularından biri de CHP’li Erdoğan Toprak. Bu iş büyür.” Diye yazdı.

Şahin’in tweetine cevap yazan Ekim Alptekin, şu açıklamada bulundu:

“Her reklam verdiğim şirketin finansörü mu oluyorum Zafer Şahin? Artı1 ile ya da yayın politikasıyla ilgili uzaktan yakından hiçbir ilgim yok ve olmadı. SBK ile herhangi bir ortaklığım yok ve hiçbir zaman da olmadı. Mega Varlık’a karşı davalarım var. Sayın Toprak’la hiç tanışmadım.

Tartışma nereden çıktı?

Gazeteci Yılmaz Özdil, Avusturya’da tutuklanan iş adamı Sezgin Baran Korkmaz’ın Uğur Dündar ve Tuncay Mollaveisoğlu’na TV kanalı kurdurduğunu ima etmiş, Korkmaz’la irtibatlı olduğunu ileri sürdüğü Emin Alptekin’in adının, ABD’deki Korkmaz iddianamesinde yer aldığını belirtmişti.

Özdil’in bu iddiası üzerine Dündar ve Mollaveisoğlu, sert tepki göstermişler, Alptekin’in varlığından, kanaldan topu olarak istifa ettikten sonra haberdar olduklarını söylemişlerdi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA