MAHALLÎ İDARELER
Giriş Tarihi : 24-06-2021 07:31   Güncelleme : 24-06-2021 07:39

İBB seçiminin 2. yıl dönümü kutlandı

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığını kazandığı 23 Haziran seçimi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından “23 Haziran Demokrasi Şenliği” isimli özel bir programla kutlandı. Kutlama programına CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da katıldı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, programa video mesajla katıldı.

İBB seçiminin 2. yıl dönümü kutlandı

Demokrasi Şenliği’nin onur konuğu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “İstanbul’u kaybeden Türkiye’yi kaybeder demişlerdi. Tersi nedir? İstanbul’u kazanan Türkiye’yi kazanır. Ve size söz veriyorum, dostlarımızla beraber Türkiye’yi kazanacağız” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, millet iradesinin, 23 Haziran’da demokrasi tarihimizde açılan yarayı 2 ay gibi kısa süre içerisinde tedavi ettiğini ifade ederek, “Peki sonuçta ne oldu? Akçeli işlerle, kirli ilişkilerle harap ve bitap olan, 25 yıldır sürekli ihanete uğrayan aziz İstanbul, temiz ellere, iyi insanlara devredildi. Haramın hortumları kesildi. Kaynaklar, millete hizmet için harcanmaya başlandı” ifadelerini kullandı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da “Bu millet, 23 Haziran’da gücünü, kararlılığını ve iradesini göstermiştir. İşte bunun için 23 Haziran tarihi, İstanbul’da Demokrasi Şenliği’nin tarihidir. 23 Haziran 2019’da olan bitenlerden ders çıkarmadan, bırakın bu ülkeyi, tek bir kenti, tek bir mahalleyi ve tek bir sokağı bile yönetemezsiniz” şeklinde konuştu.

Kutlama programında TBMM CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay, CHP’nin 7 Genel Başkan Yardımcısı, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, milletvekilleri, İBB Meclisi üyeleri, İBB üst yönetimi ile siyasî parti, sendika ve STK temsilcileri de yer aldı.

Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda gerçekleştirilen “23 Haziran Demokrasi Şenliği”nde, sanatçı Karsu ile Türk Pop Müziği’nin duayen ismi Erol Evgin sahneye çıktı.

Harbiye ile birlikte Kemerburgaz Atatürk Kent Ormanı, Beykoz Çayırı, Beylikdüzü Yaşam Vadisi, Caddebostan sahili, Maçka Demokrasi Parkı, Maltepe Orhangazi Parkı ve Kadıköy Yoğurtçu Parkı’nda da şenlik kapsamında eş zamanlı etkinlikler düzenlendi.

Ne olmuştu?

31 Mart Mahallî İdareler Genel Seçimi’nde İstanbul seçimi, YSK tarafından 6 Mayıs 2019’da iptal edilince, İstanbul, 23 Haziran 2019’da bir kez daha sandık başına gitti. 31 Mart’ı, yüzde 0,25’lik bir farkla rakibinin önünde tamamlayan Ekrem İmamoğlu, 23 Haziran’da, oy farkını yüzde 9’a çıkardı ve aynı yıl içinde ikinci kez İBB Başkanı seçildi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA