MEDYA
Giriş Tarihi : 30-06-2021 14:46

Yayıncılar “Medya Adaleti ve İfade Özgürlüğü” gündemiyle toplandı

Üyeleri arasında TV5’in de yer aldığı İslâmî Radyo ve Televizyonlar Birliği’nin 10. Genel Kurulu, İran’ın başkenti Tahran’da gerçekleşti.

Yayıncılar “Medya Adaleti ve İfade Özgürlüğü” gündemiyle toplandı

22’den fazla dilde yayın yapan 130 televizyon kanalı, 53 radyo istasyonu, 32 prodüksiyon kuruluşu ve 9 haber ajansının üye olduğu İslâmî Radyo ve Televizyonlar Birliği’nin 10. Genel Kurulu, İran’ın başkenti Tahran’da gerçekleştirildi. Üye kuruluşlar, “Medya Adaleti ve İfade Özgürlüğü” başlığıyla düzenlenen genel kurula on-line bağlantı yoluyla İstanbul, Kâbil, Bağdat, Beyrut, Gazze ve Sana’dan düzenlenen özel oturumlarla katıldılar. TV5 Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Yılmaz, yaptığı konuşmada İslâm dünyasının her alanda iş birliği içinde olması gerektiğini söyledi.

Genel Kurul Toplantısının katılımcıları arasında, İran Kültür ve İslâmî Rehberlik Bakanı Seyid Abbas Salihi, Yemen Enformasyon Bakanı Daif el Şami, Suriye Enformasyon Bakanı İmad Sarah ve Gazze’deki hükümetin Enformasyon Dairesi Başkanı Selame Maaruf da yer aldı.

Toplantıda, küresel güce sahip olan ülkelerin, düşünce özgürlüğü sloganını kendi tekeline alarak, başkaları üzerinde kınama aracı olarak kullandıkları dile getirildi.

Toplantıda, ABD’nin geçen hafta onlarca medya kuruluşunun internet sitesine el koymasına da tepki gösterildi.

TV5 Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Yılmaz, yaptığı konuşmada İslâm dünyasının her alanda iş birliği içinde olması gerektiğini söyledi.

Genel Kurulda üye kuruluşların temsilcilerinin kullandıkları oylarla, Şeyh Ali Kerimiyan, İslâmî Radyo Televizyonlar Birliği Genel Sekreterliğine yeniden seçildi.

Genel kurulda ayrıca 2 genel sekreter yardımcısı, birlik yüksek kurulu üyelerinin ve başkanının seçimi de yapıldı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA