GÜNDEM
Giriş Tarihi : 04-10-2019 16:37   Güncelleme : 05-10-2019 05:15

Bahçeli: Kılıçdaroğlu için mahkeme yolu ardına kadar açılmıştır

MHP Genel Başkanı Bahçeli, CHP-HDP ilişkilerinin incelenmesi, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun suç teşkil eden fiillerinin ve değerlendirmelerinin araştırılması maksadıyla bir komisyon görevlendirdiklerini duyurdu. Bahçeli, “Özellikle CHP Genel Başkanı için dokunulmazlığın kaldırılması ve mahkeme yolu ardına kadar aralanmış ve açılmıştır” iddiasında bulundu.

Bahçeli: Kılıçdaroğlu için mahkeme yolu ardına kadar açılmıştır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yazılı bir açıklama yaparak, CHP ve genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu başta olmak üzere, muhalefet partilerine yönelik ağır suçlamalarda bulundu.

Türkiye’nin, bir yandan içi boş tartışmalarla meşgul edilirken diğer yandan milli enerjisi ve gelecek hedeflerinin tahrip ve tahrif edildiğibelirtilen açıklamada, “Çıkar ittifakları, çürük ortaklıklar, çarpık ilişki ve irtibatlar, ülkemizi hem zora sokmakta hem de siyasi yozlaşmayı tehlikeli boyutlara taşımaktadır. Türk milleti, gelişmeleri esef ve endişeyle takip etmektedir” ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne karşı tahammülsüzlükleri malum ve merbut olan karanlık niyet sahipleri”nin, arkadan dolaşarak, aynı zamanda planlı itibar ve irade suikastlarıyla ülkenin diriliş ve yükseliş ümitlerini köstekleme yarışına girdikleri ileri sürüldü.

Açıklamada, Cumhuriyet Halk Partisi’nin tamamıyla kontrolden çıktığı, siyasi ahlaktan vahim şekilde savrulduğu, millete aidiyet bilincinden hızla uzaklaştığı iddia edildi.

CHP, HDP, İYİ Parti ve Saadet Partisi arasında “anayasa hazırlık masaları” kurulduğu ifade edilen açıklamada, iddia edilen bu anayasa hazırlıkları, “kirli bağlantılar”, “Türkiye muhaliflerini umutlandıran sinsi ve gizli pazarlıklar” şeklinde nitelendirilerek, bunların birer birer gün yüzüne çıkmaya başladığı ifade edildi.

“Bilhassa CHP ile HDP’nin aynı kulvar ve kumanda merkezine sabitlenmesi büyük bir sorun olarak karşımızdadır” denilen açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“CHP’nin milli meselelere sırtını dönerek PKK’dan medet umar hale gelmesi skandal ötesi bir sapma halinin tezahürüdür. CHP Genel Başkanı, ikbal hesaplarını ikmal ederek kaos ve krize siyasi istikbalini bağlamıştır. Türkiye’nin karşısında biriken ve toplanan siyasi odaklar, milli güvenliğimize tehdit saçan, milli bekamıza meydan okuyan merhale ve mevkie gelmişlerdir.

CHP’nin şu anda takip ettiği siyaset, Türk milletinin egemenlik ve tarihsel haklarıyla temelden ve bütünüyle çatışmaktadır. Bu nedenle CHP, vatana ve millete alenen karşı tavırdadır. Hiç kuşku yok ki, CHP Genel Başkanı’nın ve sözcülerinin siyasi eylem ve sözleri suç teşkil etmektedir. Milliyetçi Hareket Partisi, hiçbir şart altında bu zillete ve ülkemize hezimet vaat eden teşebbüs ve girişimlere sessiz ve seyirci kalmayacaktır.

Özellikle CHP Genel Başkanı için dokunulmazlığın kaldırılması ve mahkeme yolu ardına kadar aralanmış ve açılmıştır.

Milliyetçi Hareket Partisi Başkanlık Divanı’nın da kararıyla CHP-HDP ilişkilerinin incelenmesi, CHP Genel Başkanı’nın suç teşkil eden fiili ve değerlendirmelerinin analiz ve araştırılması maksadıyla şu değerli isimlerden teşekkül eden bir komisyon görevlendirilmiştir:

1– Feti Yıldız, Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili.

2– İzzet Ulvi Yönter, Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili.

3- İsmail Faruk Aksu, Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili.

Ayrıca konuyla ilgili gerek görüldüğü takdirde hukukçularımız ve milletvekillerimiz de çalışmaların içinde yer alacaklardır.

Görevi, unvanı, siyasi pozisyonu, makamı ve konumu ne olursa olsun, hiç kimse suç işleme özgürlüğüne, suçluyu övme hakkına, ihanete hizmet ve refakat etme tercihine sahip olamayacaktır.

Türkiye ile birlikte Milliyetçi Hareket Partisi üzerinde hesap yapanlar, çuvallamaya, oyun kuranlar, senaryo yazanlar, melanetlerinde boğulmaya mahkûmdur.

Herkes aklını başına almalıdır. Türkiye’nin tarihi ve egemenlik hakları, Türk milletinin birliği, güvenliği, varlığı sonuna kadar heves ve heyecanla müdafaa edilecektir. Türkiye sahipsiz değildir. Milliyetçi Hareket Partisi’ni görmezden gelenler, spekülasyondan geçinenler, fitne ve fesada bel bağlayanlar, sonunda mutlaka pişman olacaklardır. CHP-HDP zilleti ne yaparsa yapsın, zalimlerin rövanşını alamayacaktır.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA