EKONOMİ
Giriş Tarihi : 30-06-2021 19:48

“Düzgün iş yapmanın beledi bu mudur Sayın Cumhurbaşkanım?”

Bir süre önce Sedat Peker’in görüntülü telefon kaydını yayınlamasıyla gündeme gelen ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeğeni ile evli olduğu belirtilen Lazoil’in sahibi Serdar Ekşioğlu, Cumhurbaşkanına da tepki gösterdiği bir metin yayınladı.

“Düzgün iş yapmanın beledi bu mudur Sayın Cumhurbaşkanım?”

İş adamı Serdar Ekşioğlu, Twitter’da yayınladığı mesajında, sahibi olduğu Lazoil’in (Ekşioğlu Akaryakıt Ürünleri A.Ş.) EPDK tarafından haksız bir şekilde kapatıldığını duyurdu. Ekşioğlu, hakkında hiçbir usulsüzlük soruşturması olmadığını ileri sürdüğü Lazoil kapatılırken, haklarında kaçakçılık soruşturmaları yürütülen şirketlerin hepsinin açık olduğunu ifade ederek, “Yatacak yeriniz yok. Allah’ınızdan bulun.” diyerek tepki gösterdi. Ekşioğlu, mesajında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı da etiketleyerek, “Bu ülkede düzgün iş yapmanın beledi bu mudur Sayın Cumhurbaşkanım?” diye sordu.

Serdar Ekşioğlu, tweet dizisinde şunları yazdı:

“Mahkemenin lehimize kararına rağmen…”

“Böyle güzel ve dürüst iş yapan dağıtım şirketini, sırf 60 bin ton yakıt satamadık diye #EPDK tarafından önce kapatıldı sonra batırdınız. Ama ne kadar kaçakçılıkla alakalı soruşturma yiyen şirket varsa hepsi açık. Yatacak yeriniz yok. Allah’ınızdan bulun.

Bunca emeğe alın terine yazık değil mi? Bu ülke de düzgün iş yapmanın beledi bu mudur Sayın Cumhurbaşkanım?

İdare Bölge Mahkemesi bile “Telafisi imkansız hasarlar” vereceği için yürütmeyi durdurma kararı vermişken, önce bizi #EPDK kapatıp, sonra bayi sayımızdan dolayı bir daha kapattı.

“Alın terimize çöktüler”

Durumu #EPDK başkanı ile görüşmemize rağmen ne bir muhatap bulabildik ne de bir çözüm. Şirketim 6 aydır kapalıydı ve ben bugüne kadar bütün kredilerimi çeklerimi ödediğim halde alın terimize çöktüler.

Bakınız burdanKOM Daire Başkanlığını da ekliyorum: Hakkımızda bir tek kaçak akaryakıt, naylon fatura vs. varsa, ben bütün cezaya razıyım. Ülke bu kadar zor şartlar altındayken sırf 60 bin ton satış yapamadık diye çocuğumun rızkına el koydular. Adalet bu mu?

15 milyon kredi kullanmış ve 3 senede 8 milyon bankalara faiz ödemiş bir şirketi #EPDK, 60 bin ton ayağına kapattı. Peki, benim gibi 60 bin ton satamamış 30 küsur dağıtım şirketini neden kapatmadınız? Ki onların birçoğu KOM Daire Başkanlığınca soruşturma geçiriyor.

“Konuşacak çok şey var, konuşacağım”

Konuşacak çok şey var bundan sonra ve konuşacağım. 6 aydır bir tane muhatap bulamadım, derdimi anlatacağım. Bu ülke de dürüst iş yapmanın bedeli buymuş arkadaş. 15 milyon kredi kullanmış bir şirket ve tek bir kuruş vergi ve SSK borcu olmayan bir dağıtım firması.

“Bundan sonrası benim için tufan”

Şimdi benim ekmeğime, emeğime çöktünüz. Bundan sonra #EPDK başkanı ve Petrol Dairesi başkanı tarafından nasıl yavaş yavaş ve acı içinde batırıldığımı anlatacağım. Bundan sonrası benim için tufan. Akşam görüşürüz.

Süleyman Soylu, sizde size bağlı olan KOM Daire Başkanlığından bilgi alabilirsiniz, Ekşioğlu Dağıtım Şirketi, herhangi bir usulsüzlük yapmış mıdır diye. Tek bir usulsüzlük yapmışsak, vereceğiniz her cezaya razıyım. Değilse Allah’tan bulsun sebep olan kimse.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA