KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 05-07-2021 18:15

Ünlü kemancı İlyas Tetik, intihar etti

Ünlü şarkıcıların albüm çalışmalarına destek veren ünlü kemancı ve besteci İlyas Tetik’in, yaşadığı geçim sıkıntısı sebebiyle Sarıyer'deki evinde intihar ettiği iddia edildi.

Ünlü kemancı İlyas Tetik, intihar etti

Ailesinin ihbarı üzerine olay yerine gelen Sarıyer Asayiş Büro ve Olay yeri İnceleme ekibinin, sanatçının evinin bulunduğu Beyaz Lâle Sokağı’na gelip incelemelerde bulunduğu belirtildi.

Ünlü müzisyen, “Seni buldum ya”, “Yıllarım”, “hayatımı yazsam roman olurdu”, “Yağmurlu bir günde doğdum anamdan”, “Bulunur elbet” gibi çok eserlere imza attı. Tetik'in albümlerinde müzik yönetmenliği yaptığı yıldızlar arasında Mahsun Kırmızıgül, Müslüm Gürses, İbrahim Erkal, Harika Avcı, Sibel Can, Zeki Müren, Muazzez Abacı, Müşerref Akay, Gönül Akkor, Faruk Tınaz, Ahmet Kaya, Gönül Yazar, Ebru Gündeş, Petek Dinçöz ve Şevval Sam gibi isimler bulunuyor.

İlyas Tetik, ayrıca Sezen Aksu, Orhan Gencebay, İbrahim Tatlıses, Ferdi Tayfur, Ajda Pekkan, Tarkan, Sertap Erener, Levent Yüksel, Özcan Deniz gibi birçok sanatçıya da sahnede kemanıyla eşlik etti.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA