MAHALLÎ İDARELER
Giriş Tarihi : 07-07-2021 04:37

Samsun halkı fayton bisikletleri sevdi

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin Batı Park Yürüyüş Yolu’nda 1 Haziran’da hizmete sunduğu 4 kişi kapasiteli fayton bisikletler, vatandaşlardan büyük ilgi gördü.

Samsun halkı fayton bisikletleri sevdi

Fayton bisikletler, ön koltukta 2 çocuk ve arkada 2 yetişkin olmak üzere aynı anda 4 kişiyi taşıyabiliyor. Ebeveynler, özellikle çocukları ile birlikte kilometrelerce uzunluğundaki sahili rahatça gezmenin keyfini yaşıyor. Her binişin ardından bisikletler görevlilerce dezenfekte ediliyor.

Samsun Büyükşehir Belediyesi, “Aile Bisikleti” uygulamasını, bisikletin eğlence ve spor amaçlı kullanılmasına ilâve olarak bir ulaşım aracı olarak da kullanılmasını teşvik etmek amacıyla hizmete sunduğunu ifade ediyor.  

15 adet daha gelecek

Aile bisikletlerinin 1 Haziran itibariyle hizmete alındığını söyleyen Batıpark Gokart Tesis Sorumlusu Zübeyir Koç, “İlerleyen günlerde 4 yetişkinin bineceği bisikletlerimiz gelecek. Şu an 10 adet aile bisikletimiz var. 15 adet daha gelecek. Büyükşehir Belediyesi olarak vatandaşlarımıza güzel bir hizmet vermeye çalışıyoruz. İlginin olması da ayrıca bizleri mutlu etti” dedi.

Bisikletler için uzun kuyruklar oluşuyor

“Fayton bisiklet” hizmetine özellikle hafta sonu ilginin daha da arttığını söyleyen Koç, “Kiralamak isteyen vatandaşlarımız, çoğu zaman burada uzun kuyruklar oluşturuyor. Aile bisikletlerimiz 30 dakika ve 1 saatliğine kiralanıyor. Vatandaşlarımız bisiklet sürerek hem spor yapmış hem de sahilin keyfini sürmüş oluyor” diye konuştu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA