SİYASET
Giriş Tarihi : 05-10-2019 02:08   Güncelleme : 07-10-2019 01:08

Doğan: İktidarın yaptıklarından daha kötü şaka mı olur?

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Doğan, “Saadet Partisi başkanı artık siyaset değil kötü espriler yapıyor, şaka yapıyor” diyen AK Parti Sözcüsü Çelik’e tepki gösterdi. Doğan, “Türkiye’de ekonominin uçuşa geçtiğini iddia edip, aynı gün elektriğe yüzde 15 zam yapmaktan daha kötü şaka mı olur?” diye sordu.

Doğan: İktidarın yaptıklarından daha kötü şaka mı olur?

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mesut Doğan, AK Parti iktidarının, geçmişten ders almak yerine sürekli beslenmeyi tercih ettiğini, bu yanlış beslenmenin önce iktidarı, sonra da bütün ülkeyi zehirlediğini söyledi. Vatandaşların bu zehirlenmeden duyduğu rahatsızlığı, en sert bir şekilde 31 Mart seçimlerinde gösterdiğini belirten Doğan, “Seçmen, 31 Mart seçimlerinde AK Parti iktidarına, sahibi olduğunu zannettiği makam ve imkânların, aslında birer emanet olduğunu hatırlattı ki, bu çok değerliydi, anlamlıydı” dedi.

Doğan, iktidarın bu seçim sonucundan ders çıkarmak yerine, kırgınlığını ve kızgınlığını topluma yansıtmaya başladığını; kendisine yapılan uyarıları duymamanın, görmemenin zirvesine çıktığını ifade etti.

İsim vermeden, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’in “Saadet Partisi başkanı artık siyaset değil kötü espriler yapıyor, şaka yapıyor” sözüne atıfta bulunan Doğan, şöyle konuştu:

“Kötü bir şaka değil, acı gerçekler”

“Duymak zorunda kaldığı uyarıları da, üzülerek söylüyorum, ‘kötü bir şaka’ olarak adlandırmak istedi ki bu, esasında iktidarın hangi psikoloji içerisinde olduğunu gösteriyor. Özellikle Saadet Partisi olarak bizler, bugüne kadar ülke adına yapmış olduğumuz tespitler, bu ülkenin sorunlarına yönelik yapmış olduğumuz çözüm önerileri ve iktidara yapmış olduğumuz uyarılar, ‘kötü bir şaka’ değil, AK Parti iktidarının görmek istemediği acı gerçeklerdir.”

İktidarın bu acı gerçeklerle bir an önce yüzleşmek mecburiyetinde olduğunu dile getiren Doğan, işçiye, memura, emekliye yüzde 4 zammı reva görüp, ardından yakıta, elektriğe, doğal gaza yüzde 20, yüzde 30 zam yapmaktan daha kötü bir şaka olamayacağını ifade etti. Doğan, “Türkiye’de ekonominin uçtuğunu iddia edip, aynı gün elektriğe yüzde 15 zam yapmaktan daha kötü şaka mı olur?” diye sordu. İktidarın şakalarının bitmek bilmediğini ifade eden Doğan, “Bu ülkenin kurtuluşunun tek yolu cumhurbaşkanlığı sistemi dedikten sonra, daha aradan henüz 1 yıl geçmeden, milletin kulağına 40+1’i fısıldamaktan daha kötü şaka mı olur?” dedi.

Her şeye rağmen, her meselenin konuşularak halledilebileceğini ifade eden Doğan, “Yeter ki bizler, oturup bu ülkenin sorunlarını konuşalım ve ülkemizin geleceğini hep beraber inşa etme hususunda samimi olalım” dedi.

(tv5.com.tr)

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA