GÜNDEM
Giriş Tarihi : 10-07-2021 23:07

Nihat Genç: Gizli ve yavaş, çok sert bir saray darbesi var

Gazeteci Yazar Nihat Genç, gizli ve yavaş bir şekilde çok sert bir saray darbesi faaliyeti yaşandığını iddia ederek, “Ancak bizim bilgilerimiz dahilinde bu darbenin bir tarafı kim, bir tarafı kimler, onu tam ortaya da çıkartıp söyleyemiyoruz. Zaten söylenmesi de suç olur. Onu da söyleyemiyorsun.” dedi.

Nihat Genç: Gizli ve yavaş, çok sert bir saray darbesi var

Nihat Genç, “Veryansın TV” isimli YouTube kanalında, iddialarını şöyle dile getirdi:

“Filler tepinirken devlet ve hukuk eziliyor”

“Gizli ve yavaş çekim bir saray darbesi var. İşin içinde MİT var, Berat Albayrak var, belki de müstakbel bir cumhurbaşkanı adayı olarak Hulusi Akar var, Bahçeli var, Süleyman Soylu var, Tayyip Erdoğan var. Var oğlu var. Burada, yukarıda 7-8 tane adam arasında bir saray darbesi, yavaş çekim şey yapıyor. Ancak bizim bilgilerimiz dahilinde bu darbenin bir tarafı kim, bir tarafı kimler, onu tam ortaya da çıkartıp söyleyemiyoruz. Zaten söylenmesi de suç olur. Onu da söyleyemiyorsun. Yani o kadar bir şey var ki, ağzını da açıp konuşamıyorsun yani. Çok şey, dokunduğun yer yakıyor seni şu anda. Biz de gizli kapaklı, imalı, gücümüz yettiği kadar hani, şey… Ama burada gizli çekim ve yavaş çekim, çok sert bir saray darbesi var. Aile birbirine girmiş, bakanlar birbirine girmiş, yargı birbirine girmiş, illegal bütün narkotik ve mafya babalarıyla bunların bütün fotoğrafları, bütün alışverişleri fāş olup ortalığa dökülmüş ve bir taraf bir tarafla hesaplaşıyor ve çok sert şekilde hesaplaşıyor. Bizim tam anlamıyla bilemediğimiz bir şey var ve hepsi de var bu işin içinde. 7-8 tane adam da var. Belki Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan sonrası, belki sadece Süleyman Soylu’nun kellesi, belki sadece başka bir şey; ama burada büyük bir darbe var. Bu, çok net. Şu anda biz, bir darbenin içindeyiz. Yani Sedat Peker’in bu kadar bilgiyi resimle, sayıyla, rakamla, sokak ismi vererek, tarih vererek, telefon numarası vererek vermesi yani, herhalde bana sorarsan, istihbarat yani MİT’in bu kadar gücü yoktur yani. Abartıyorum ama böyledir yani. Odasına kadar veriyor adam. Saatine kadar veriyor. Bütün bunlar, burada büyük bir hesaplaşma var. Tabi filler tepinirken biz, devletimiz de biz de kurumlarımız da hukuk da burada eziliyoruz. Açık olan budur.”

“Muhalefet de Erdoğan’ın kafasında olsaydı ortada devlet kalmazdı”

“Saray darbesini kim yaptırıyorsa, hakimleri de onlar susturuyor. Hep beraber göreceğiz.” diyen Genç, “Burada cumhuriyeti bekliyoruz. Hep birlikte de cumhuriyeti arıyoruz. Cumhuriyetteki kurumları arıyoruz, hukuku arıyoruz. Hukuksuz hiçbir toplum, bir saniye yaşayamaz.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı sevmeyen, eleştiren kitlelerin Erdoğan gibi ‘hukuk tanımaz’ nitelikte olması halinde işlerin karışacağını ifade eden Genç, sözlerine şöyle devam etti:

“Tayyip’in tek şansı, Tayyip’e muhalefet eden kitlelerin hukuka saygı, sokağa saygı, barışa ve ülkenin bekasına, huzuruna karşı endişeleri. Tayyip şükretsin ki karşısında böyle sağlıklı, öngörülü, metin, sabırlı insanlar var. Tayyip’in bütün gücü, onun karşısındaki bu sokağı karıştırmamak isteyen, ülkenin bekasını düşünen bir kitle var. ‘Her şey hukukla çözülsün’ diye iddia eden kitle, bu kitle. Oysa Tayyip’in zekâsında, FETÖ’nün zekâsında, İslâmcı siyasîlerin zekâsında / aklında bir muhalefet kadrosu olsaydı, işte bütün bunlarla her yer, sokak karmakarışıktı. Birbirlerine girmişlerdi. Ne devlet ne hukuk ne sokak ne polis, hiçbir şey kalmazdı ortada, Tayyip’in kafasında bir muhalefet olsaydı.”

“Hukuka saygıyla bu ülkenin nöbetini bekliyoruz”

Nihat Genç, “Biz, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni, bekasını, istikbalini düşündüğümüz için, Bahçeli gibi tavır almıyoruz, Soylu gibi tavır almıyoruz, Tayyip Erdoğan gibi tavır almıyoruz. Hukuka saygıyla, bu ülkenin nöbetini bekliyoruz.” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA