GÜNDEM
Giriş Tarihi : 11-07-2021 01:51

“43 kişilik infaz listesi için bir emekli asker Almanya’ya geldi”

Gazeteci Ahmet Nesin, Alman istihbaratının kendisine verdiği bilgiye göre, yurt dışında yaşayan gazetecilere yönelik 43 kişilik bir infaz listesi hazırlandığını, bu listeyle ilgili olarak bir emekli askerin nisan ayında Almanya’ya gelip tekrar Türkiye’ye döndüğünü iddia etti.

“43 kişilik infaz listesi için bir emekli asker Almanya’ya geldi”

Bir süredir yurt dışında yaşayan ve Almanya’nın Köln şehrinden yayın yapan “Artı Gerçek” isimli web sitesinin yazarlarından Ahmet Nesin, BirGün gazetesi yazarı Erk Acarer’in Almanya’da evinde uğradığı saldırıdan hareketle, 43 kişilik bir infaz listesi olduğunu iddia etti.

Ahmet Nesin, Alman istihbaratının kendisine verdiği bilgiye göre, adını vermediği ve Ergenekon grubuna mensup olduğunu ileri sürdüğü bir emekli askerin, 43 kişilik infaz listesiyle ilgili olarak nisan ayında Türkiye’den Almanya’ya geldiğini, daha sonra Türkiye’ye döndüğünü söyledi.

Ahmet Nesin, 1-1,5 ay kadar önce bir arkadaşının, güvenlik tehlikesi sebebiyle Alman istihbaratı tarafından 4-5 günlüğüne yerinin değiştirildiğini de açıkladı.

Ahmet Nesin, 43 kişilik infaz listesi iddiası hakkında kendi YouTube kanalında şunları söyledi:

“Şu anda bana gelen bilgi, 3 ülke üzerinden, İngiltere, Hollanda ve Almanya üzerinden gelen bir bilgi. Bana gelen, istihbarattan gelen bilgileri söylüyorum. Bu grup, Ergenekon grubu. Bu grup, nereye kadar ne yapar, onu bilemiyorum. Ellerinde 43 kişilik bir liste olduğu söyleniyor. Bu, Alman istihbaratının verdiği bilgi. 43 kişilik liste, buradan MİT’in alıp da Türkiye’ye götürüp yargılama sürecini başlatacağı bir liste değil. İstihbaratın verdiği liste, infaz listesi gibi bir şey. Bunun için ne gibi önlemler alıyorlar, bu listedeki kişilerin hepsine bir güvenlik verildi mi, verilecek mi, onu bilmiyoruz; çünkü şu anda Alman istihbaratının ulaştığı kişi, 1 kişi. Onun dışında kişiler var da gizli kalması istendi ve onlar da söylemiyorsa, bilemeyeceğim. Şimdi bunların içerisinde bir de isim var. Bu isim, Alman istihbaratının verdiği bir isim. Türkiye’den nisan ayında Almanya’ya gelen bir emekli albay. Evet, emekli bir albay geliyor. Ne kadar takip ediliyor, ne kadar yani o albayla bu işin bağlantısı ne kadar kuruluyor, bilmiyorum. Geldiği gibi elini kolunu sallayarak da Türkiye’ye geri dönüyor. O albayın ismi bende saklı. Çok ciddi bir şey olmadığı müddetçe, yani çok ciddiden kastım, iş hangi noktaya kadar gidecek, onu bilemiyorum, o albayın ismini şimdilik açıklamayacağım, emekli albayın; ama ben, o ismi duyduğumda hiç şaşırmadığım bir isim. Maalesef istihbarattan bu 43 kişinin kimler olduğuna dair bilgi alamadım.  Vermiyorlar ama çok ciddi bir liste var. Bunu çok az kişiyle paylaştım şimdiye kadar; çünkü şaka değil, insanlar panik hālinde. Bu bir yaşam mücadelesi. Bu bir demokrasi mücadelesi. Demokrasi mücadelesinin içinde bir yaşam mücadelesi veriyoruz. Bu bizi nereye kadar durdurur? Şimdilik bizi durdurmadığını hem benim bu açıklamamdan hem dünden beri Erk’in yaptığı açıklamalardan hem ona destek olan arkadaşların açıklamalarından görmüş olmanız lâzım. Yani sizin görmüş olmanız çok da önemli değil çünkü sizler, bize bu anlamda zaten güvenen insanlarsınız.”

“Ben şu anda o emekli albaya seslenmek istiyorum.” diyen Ahmet Nesin, şunları söyledi:

“Öldürmekle kazansaydınız, Uğur Mumcu’yu öldürdüğünüzde kazanırdınız”

“Bizleri öldürmekle bir şey kazanmayacaksınız. Kazansaydınız, işte ne bileyim, Uğur Mumcu’yu öldürdüğünüzde bir şey kazanmış olabilirdiniz, yani bizi yıldırmış olabilirdiniz. Pasaport vermediğiniz Ruhi Su’yu kanserden öldürdüğünüzde bir şey kazanmış olsaydınız, bugüne kadar sanatçı arkadaşlarımız, protestolarına, protest müziklerine devam etmezlerdi. Bugüne kadar bu örgütler yok olurdu. Ne bileyim ben, parti kurmazdık, seçimlere katılmazdık. Seçimlerde birtakım insanları ya da partileri desteklemezdik. Bunun için, bu çabanız boşuna. Bu çabanız, çok ilkel. Bugün isim açıklamama nedenim, sana çok acıdığından değil. Ayrıca beni de gayet iyi tanıyorsun. Ben de seni gayet iyi tanıyorum. Karşılaşmadık ama neler yaptığını, 15 Temmuz’da nerelerde yer aldığını hemen hemen bütün Türkiye biliyor artık. Onun için, bu işe bir dur demek lâzım geldiğine inanman lâzım. İnanman gerekiyor. Bizi yok etmekle çözüm olmuyor bu işler.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA