MEDYA
Giriş Tarihi : 11-07-2021 03:02

“Bana yapılan saldırı, yazan, konuşan bütün gazetecilere bir saldırıdır”

Almanya’daki evinde saldırıya uğrayan BirGün Gazetesi Yazarı Erk Acarer, uğradığı saldırının, sadece kendisine değil, ‘yazan, konuşan, çizen ve AKP-MHP iktidarının içine karıştığı pislikleri anlatan tüm gazetecilere’ yapılan bir saldırı olduğunu vurguladı.

“Bana yapılan saldırı, yazan, konuşan bütün gazetecilere bir saldırıdır”

Almanya’da evinde saldırıya uğrayan BirGün Gazetesi Yazarı Erk Acarer, “Bizim TV” isimli YouTube kanalında, Lâle Özan Arslan’ın sorularını cevapladı.

“Sağlık durumunuz nasıl?” sorusuna, gülerek “Biraz yorgunum. Dayak yemiş gibiyim. Onun dışında bir problemim yok. Sağlık durumum da çok iyi, ruh hālim de çok iyi.” diyerek cevap veren Acarer, “Çok yoğun bir güvenlik koruması altındayım. Pazartesi tekrar bu konu görüşülecek. Sanıyoruz ki bu koruma biraz daha artacak. Bu arada tabi biz anlatmaya çalışıyoruz, saldırının arkasında aslında ne olduğunu. Bunun bir kriminal saldırıdan çok politik bir saldırı olduğunu anlatıyoruz ve özellikle bunun üzerinde duruyoruz. Salı günü bir toplantımız olacak, İçişleri Bakanlığında. Çarşamba günü de bir basın toplantısı düzenleyeceğiz, gazeteci dostlarımız ve dünyaca da bilinen gazeteci örgütleriyle.” diye konuştu.

Erk Acarer, bu saldırının, sadece kendisine değil, yazan, konuşan, çizen ve olaylarla ilgili dizgileri, AKP-MHP iktidarının içine karıştığı pislikleri anlatan tüm gazetecilere, tüm siyasetçilere yapılan bir saldırı olduğunu vurguladı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA