SİYASET
Giriş Tarihi : 14-07-2021 16:18   Güncelleme : 14-07-2021 16:19

“Bitlis esnafı, Dere Üstü Projesi ile yok edilecek”

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Tekir, kendilerini ziyaret eden Bitlis esnafının, Dere Üstü Islah Projesi’nin gerçekleşmesi hālinde artık Bitlis’i terk etmek zorunda kalacaklarını dile getirdiklerini belirterek, hükümete bu projeyi tekrar gözden geçirmesi çağrısı yaptı.

“Bitlis esnafı, Dere Üstü Projesi ile yok edilecek”

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Sabri Tekir, partisinin haftalık basın toplantısında, Bitlis esnafının “Dere Üstü Islah Projesi”nden şikâyetlerini de dile getirdi.

Tekir, Genel Başkan Temel Karamollaoğlu’nun acil bir işi çıkması sebebiyle, “Genel Başkan Vekili” sıfatıyla haftalık basın toplantısını kendisinin yaptığını kaydetti.

Sabri Tekir, Bitlis Dere Üstü Islah Projesi hakkında şunları söyledi:

Dün Genel Merkezimizde Bitlis’ten gelen esnaflarımızın sıkıntılarını kendilerinden dinledik.

“Dere Üstü Islah Projesi adı verilen bu girişim, esnafımızı mağdur etmiştir. Tarihî dokuya zarar veren bu proje ile birlikte asırlık camilerin dahi yıkılması gündeme gelmiş, son anda vazgeçildiği söylenmektedir.

Daha 5 yıl önce ruhsat verilen iş yerleri, bugünlerde çürük bina ilân edilerek, esnafımız haksız bir şekilde iş yerlerini boşaltmaya zorlanıyor. Zaten uzun yıllardır sıkıntılar yaşayan Bitlis esnafı, bu projeyle birlikte adeta yok edilecek. Kendileri bu proje gerçekleşirse artık Bitlis’i terk etmek zorunda kalacaklarını ifade ediyor.

Belediye Başkanı’nın dahi “Benim haberim yok” dediği, Bitlis’in tarihî dokusuna zarar verecek, onlarca esnafımızı mağdur edecek bu proje yeniden gözden geçirilmelidir.

Cumhurbaşkanı başta olmak üzere, yetkililerin yanlış bilgilendirilmiş olabileceği kanaatindeyiz; en azından böyle düşünmek istiyoruz. Kendilerini buradan uyarıyoruz; Bitlisli esnafımıza kulak versinler ve bu projeyi yeniden gözden geçirsinler.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA