GÜNDEM
Giriş Tarihi : 16-07-2021 02:10   Güncelleme : 16-07-2021 03:31

“KKTC tanınacak ama Türkiye’nin garantörlüğü kaldırılacak”

Prof. Dr. Emin Gürses, KKTC’nin tanınacağını ancak Türkiye’nin garantörlüğü kaldırılacağını ve Türk askerinin buradan çıkarılacağını iddia ederek, “Eğer Türkiye buradan askeri çekerse, garantörlüğü kaldırılırsa, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni unutun; gider o.” dedi.

“KKTC tanınacak ama Türkiye’nin garantörlüğü kaldırılacak”

Yeditepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Emin Gürses, Ulusal Kanal’da yayınlanan “İşin Aslı” programında, güncel siyasî konuları değerlendirdi.

Prof. Gürses, “KKTC’nin tanınma süreci başladı mı?” başlığı altında şunları söyledi:

“Vatandaş mesaj atmışlar. Diyorlar ki, ‘Niye yani? KKTC tanınsa ne olur? Kıbrıs Türk Cumhuriyeti olarak tanınacak fakat Türkiye’nin garantörlüğü kaldırılacak. Türk üsleri, askerleri buradan çıkarılacak. Eğer Türk askeri buradan çıkarsa, bunu en iyi Yakan Cumalioğlu bilir, çünkü onların içinde uğraşmışlar, onun ekibi, arkadaşları. Eğer Türkiye buradan askeri çekerse, garantörlüğü kaldırılırsa, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni unutun; gider o. Ahirette de hesabı Denktaş’a verirsiniz ve Dr. Küçük’e verirsiniz.”

Erdoğan ve Bahçeli KKTC’ye gidiyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Beştepe Külliyesi’nde yaptığı konuşmada, pazartesi ve salı günü MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile birlikte geniş bir ekiple bir Kıbrıs yolculuğu yapacaklarını belirtmiş, merasimlere orada katılacaklarını söylemişti.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA