KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 16-07-2021 19:39   Güncelleme : 19-01-2022 13:05

2. Kısa Film başvuruları cuma günü sona eriyor

TV5 ile MÜSİDER’in iş birliğiyle düzenlenen ve 3 Eylül 2021 tarihinde başvuruları alınmaya başlanan 2. Kısa Film Yarışması başvuruları cuma günü sona eriyor. Yarışma sonunda birinciye 7.500, ikinciye 5.000, üçüncüye 2.500 TL para ödülü verilecek.

2. Kısa Film başvuruları cuma günü sona eriyor

“Sözü olan herkes için / Türkiye’nin İhtiyacı” sloganı ile yayın hayatını sürdüren TV5 televizyonu, sinema sanatının gelişmesine katkıda bulunmak, bu alanda faaliyette bulunan kabiliyetli amatörleri teşvik etmek ve insanî değerlerin sinema sanatı vasıtası ile canlandırılmasına vesile olmak amacıyla geleneksel hāle getirerek düzenlediği Kısa Film Yarışması’nın ikincisini gerçekleştiriyor.

Yarışmaya TV5 ve MÜSİDER çalışanı ve üyeleri haricinde yurt içi ve yurt dışından her yaş grubundan adaylar katılabilecekler.

Yarışma adayları, [email protected] veya 0212 495 10 05 numaralı telefon vasıtasıyla yarışmaya katılım talebinde bulunacaklar. Bu şekilde başvuru yapan adaya TV5 Düzenleme Kurulu tarafından danışman atanacak.

Daha sonra aday, el yazısıyla başvuru formunu doldurup, şartname ile birlikte imzaladıktan sonra, bu belgeleri, yarışmaya katılacağı kısa filmi, filmin 30 saniyeyi geçmeyen kısa tanıtımını, eserde emeği geçenlerin özgeçmişlerini, ekibi birlikte gösteren bir fotoğraf karesini bir flash bellek içerisinde posta yolu ile danışmanının adına şu adrese gönderecekler:

TV5 Televizyonu, İnönü Mahallesi, Muammer Aksoy Caddesi, No:38/A Sefaköy/Küçükçekmece/İstanbul

ŞARTNAME

Katılım talebinde bulunan ve kendisine danışman atanan her başvuru sahibi bir ‘Yarışmacı’ statüsündedir. Bir yarışmacı, en fazla 3 eserle yarışmaya katılabilir. Yarışmacılar, bir yapımda birden fazla konuyu ele alabilirler.

Eserler, jenerik dahil en fazla 15 dakika olmalıdır. Düzenleme Kurulu, süresi daha uzun olan eserleri de kabul etme hakkına sahiptir.

Eserler, 1920x1080 piksel çözünürlüğünde mpeg, mpeg4 ya da avi formatında hazırlanmalıdır. Eserler, telif hakkı doğurmayacak görüntü ve müziklerle hazırlanmış özgün yapımlar olmalıdır.

Yarışmaya kabul edilen eserler, TV5’de ve sosyal medya hesaplarında yayınlanabilecektir. Yarışmacılar, eserlerinin yayınlanmasından dolayı herhangi bir hak talep edemezler. Eserle ilgili olarak telif hakları konusunda doğabilecek hukukî problemlerden yarışmacı sorumlu olacaktır.

Yarışma konusunda gerekli bilgilendirmeler, tv5.com.tr adresindeki web sitesinde duyurulacaktır.

Farklı dillerde hazırlanan filmler Türkçe alt yazılı olmalıdır. 1. Kısa Film Yarışması’na kabul edilen eserler, 2. Kısa Film Yarışması’na dahil edilmeyecektir.

Örnek Konular

Yarışmacılar, aşağıda örneklendirilen konularda film hazırlayabilirler:

Adalet, Aile, Barış, Doğa ve Çevre, Dostluk, Ekonomi, Gençlik, Güven, Güzel Ahlâk, Hakikat, İnsanlık, İyilik, Kardeşlik, Kültür, Liyakat, Medya, Özel İnsanlar, Selâm, Şehir ve Medeniyet, Toplumsal Uzlaşı, Umut, Üretim, Zaman.

Yukarıdaki örnek konuların dışında seçilen başka konular da danışmanın onaylaması hālinde yarışmaya kabul edilebilecektir.

Ödüller

Yarışma sonunda birinciye 7.500, ikinciye 5.000, üçüncüye 2.500 TL para ödülü verilecek.

Yarışmada mansiyon ödülleri de verilecektir.

Ödül Değerlendirmesi:

Eserde anlatılmak istenen konunun / temanın başarılı bir şekilde yansıtılıp yansıtılmadığı değerlendirilecektir. Değerlendirme, Jüri Heyeti tarafından 11 Şubat 2022 tarihinde yapılacaktır.

Ödül Töreni, 1 Nisan 2022 tarihinde gerçekleştirilecek ve TV5 tarafından canlı yayınlanacaktır. Ödüller, ödül töreninden 3 ay sonra teslim edilecektir.

TV5 ve MÜSİDER iş birliğiyle düzenlenen “2. Kısa Film Yarışması” hakkındaki detaylı tüm bilgiler tv5.com.tr’den ilân edilecektir.

Düzenleme Kurulu

Mustafa Deniz

Hasan Basri Akdemir

Muhammet Fatih Yaylaoğlu

Burak Kocapehlivanlar

Kevser Küçükdoğan

Yunus Tutkun

Recep Keskin

Hümeyra Kaya

Ahmet Çakır

Dilan Koyun

Kadir Özaktan

Tayfun Emek İpek

İbrahim Eren Yılmaz

Emin Nurullah Özalp

Yavuz Selim Sözer

Ümmühan Çelik

Esma Solmaz

Esra İnce

Musa Aydın

Jüri Heyeti

Arslan Ateş (MÜSİDER Başkanı)

Abdurrahman Çapar (Yönetmen)

Gökhan Ateştürk (Yönetmen)

Suat Emuce (Yönetmen)

Harun Korkmaz (Yönetmen)

Selim Geçer (Yönetmen)

İbrahim Yüksel (Yönetmen)

Fatih Küçük (Oyuncu)

Doğuhan Akın (Seslendirme Yönetmeni)

Mehmet Ali Kayacı (TV5 Genel Yayın Koordinatörü)

Mustafa Yılmaz (TV5 Genel Yayın Yönetmeni)

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA