YAŞAM
Giriş Tarihi : 16-07-2021 20:55

Cansuyu kurban ekipleri yola çıktı

Cansuyu Derneği 2021 Kurban Organizasyonu çerçevesinde kurban ekipleri yola çıkmaya başladı.

Cansuyu kurban ekipleri yola çıktı

Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, yurt içinde ve yurt dışında gerçekleştireceği kurban organizasyonu için bütün hazırlıklarını tamamladığını bildirdi. Dernek, bu yıl da Kurban Bayramı’nda Türkiye ve kriz bölgeleri başta olmak üzere Afrika, Asya ve Ortadoğu ülkelerinde mazlum ve muhtaçlar için kurbanlar kesecek.

2021 kurban organizasyonu kapsamında 3 kıta 17 ülkede kurban kesimleri gerçekleştireceğini belirten Cansuyu, ekiplerini bölgelere göndermeye başladığını kaydetti.

İlk ekiplerden Batı Afrika ülkesi Benin’de kurban organizasyonu gerçekleştirecek olan Cansuyu ekibi, bölgeye gitmek üzere yola çıktı.

Dernekten verilen bilgiye göre, Benin’de kurumsal görüşmeler ve kurban organizasyonu hakkında toplantı ve planlamalar yapacak olan ekip, daha sonra kurbanları satın alıp bayram sabahını beklemeye başlayacak. Benin ekibinin ardından Mali ekibi de yola koyulurken, bütün ekipler tek tek hazırlıklarını tamamladı.

Ekipler bölgelere ulaştıktan sonra bayramda kurban kesimlerini yapıp bir hizmet olarak bütün kesim görüntülerini tek tek kayda alacak. Bu görüntülerin daha sonra bağışçılara internet sitesi üzerinden ulaştırılması planlanıyor.

2021 kurban organizasyonu hakkında bilgi veren Cansuyu Derneği Genel Başkanı Mustafa Köylü, şunları söyledi:

“2021 Kurban Bayramı için tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Ekiplerimizi tek tek bölgelere göndermeye başladık. Bu sene de kriz bölgelerini önceleyerek 3 kıtada milyonlarca muhtaca ulaşmaya gayret edeceğiz. Pandemi dolayısıyla dünya üzerindeki sıkıntılar devam ediyor. Biz de buna göre planlamamızı yaptık. Bazı bölgelerde ekiplerimizi göndererek kesim yapacağız. Bazı bölgelerde ise oralarda bulunan elemanlarımız ve partner kuruluşlarımız vasıtasıyla kesim yapacağız.  Her halükârda Kurban Bayramı’nın 3. günü ikindi vaktine kadar bize emanet edilen kurbanlar ekiplerimiz tarafından satın alınacak, kesilecek ve kesilen bölgelerdeki muhtaçlara et olarak dağıtılacak.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA