SİYASET
Giriş Tarihi : 16-07-2021 17:14

Gergerlioğlu, yeniden milletvekili vasfı kazandı

Eski HDP Kocaeli Milletvekili Gergerlioğlu, bugün yerel mahkemenin kararı hakkındaki Başkanlık Tezkeresinin TBMM Genel Kurulu’nda okunmasıyla milletvekili vasfını yeniden kazandı.

Gergerlioğlu, yeniden milletvekili vasfı kazandı

Milletvekilliği düşürülüp tutuklandıktan sonra, Anayasa Mahkemesi’nin, haklarının ihlâl edildiğine hükmetmesi sebebiyle Sincan Cezaevi’nden tahliye edilen eski HDP Kocaeli Milletvekili Gergerlioğlu, bugün yerel mahkemenin kararı hakkındaki Başkanlık Tezkeresinin TBMM Genel Kurulu’nda okunmasıyla milletvekili vasfını yeniden kazandı.

Ömer Faruk Gergerlioğlu, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, “Halkım ve demokrasi için burada direndim. Partim, halk direndi ve sonunda halkın ve demokrasinin gücüyle ikinci defa geldim. Halkıma teşekkürler ediyorum.” dedi.

“Keşke bu karar açıklandıktan sonra Anayasa Mahkemesi’nin kararı beklenseydi. Meclis Başkanlığı keşke milletvekilliği dokunulmazlığını esas alsaydı, 3 ay bekleseydi de AYM’nin bu çok net kesin kararını görseydi. Bende vekillikten haksız hukuksuz bir şekilde atılmasaydım.” diyen Gergerlioğlu, Anayasa Mahkemesi’nin bu adil kararına teşekkür ettiğini dile getirdi.

Gergerlioğlu, bugün halkın iradesinin tüm haksızlıklara karşı galip geldiği, halkın zaferinin tecelli ettiği gün olduğunu söyledi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA