EĞİTİM
Giriş Tarihi : 16-07-2021 19:16

Bakan Selçuk: İnşallah okullarımızı 6 Eylül’de açacağız

Millî Eğitim Bakanı Selçuk, artık bu ülkenin, çocuklarını daha fazla eve kapatmaması, öğretmenlerini ve velilerini daha fazla yormaması gerektiğini belirterek, “Okullarımızı açmalıyız. İnşallah 6 Eylül’de açacağız ve hep birlikte bunun için ne gerekirse yapacağız.” dedi.

Bakan Selçuk: İnşallah okullarımızı 6 Eylül’de açacağız

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Çay TV’de yayınlanan “Anadolu Soruyor” programında gazetecilerin sorularını cevapladı.

Ziya Selçuk, okulların ne zaman açılacağına dair bir soruyu cevaplarken, “Türkiye’nin şu anda, şu aşamada, okulları açmaktan daha önemli bir işi olmaması lâzım.” dedi.

Vatandaşlardan, Kurban Bayramı süresince salgın için alınabilecek ne tedbir varsa almalarını isteyen Bakan Selçuk, “Bunu çocukların hatırı için yapalım. Bunu Türkiye’nin hatırı için yapalım. Bunu, bu ülkenin geleceği için yapalım. Bunu, bu ülkenin çocuklarının ruh sağlığı için yapalım. Buna ihtiyacımız var ve hepimiz, hep bir ağızdan ‘Okulları açmak istiyoruz ve bunun için ne gerekirse, bu hazırlıkları hep birlikte yapacağız.’ noktasında toplumun tüm kesimlerinin, tüm fertlerinin burada elini masaya koyması lâzım.” diye konuştu.

Bakan Selçuk, “Açılır mı Sayın Bakanım?” sorusunu, “Açılacak inşallah. Açacağız biz bunu. Yani hiç şeyi yok ve artık bu ülke, çocuklarını daha fazla eve kapatmamalı. Artık bu ülke, öğretmenlerini daha fazla yormamalı. Hepimiz, velilerimizi daha çok yormamalıyız. Okullarımızı açmalıyız. İnşallah 6 Eylül’de açacağız ve hep birlikte bunun için ne gerekirse yapacağız. Bizim bütün çabamız bu.” diyerek cevapladı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA