DÜNYA
Giriş Tarihi : 06-10-2019 04:49   Güncelleme : 06-10-2019 06:01

Bağdat’taki olaylarda ölü sayısı 100’ü geçti

Irak’ın başkenti Bağdat’ta yeniden başlayan gösterilerde, güvenlik güçlerinin göstericilere müdahalesi sonucu 5 kişinin öldüğü, onlarca kişinin de yaralandığı bildirildi. Önceki gece ülke genelindeki gösterilerde ölü sayısının 100’e yükseldiği açıklanmıştı.

Bağdat’taki olaylarda ölü sayısı 100’ü geçti

Hükümet karşıtı gösterilerin 5’inci gününde Bağdat’ın Filistin Caddesi’nde güvenlik güçleri göstericilere müdahalede bulundu. Sağlık kaynaklarından alınan bilgiye göre, bugünkü gösterilerde 5 kişi ölürken, onlarcası da yaralandı.

Bağdat ve güney şehirleri 1 Ekim’den bu yana yolsuzluk, işsizlik ve kamu hizmetlerinin yetersizliği sebebiyle düzenlenen gösterilere sahne oluyor.

Irak Sağlık Bakanlığından bir yetkili, dün gece saatleri itibarıyla, ülke genelindeki gösterilerde ölü sayısının 100’e yükseldiğini açıklamıştı.

Bu arada Irak Parlamento Başkanı Muhammed el-Halbusi, yetkili makamların göstericilerin taleplerini yerine getirmemeleri halinde sokaklara inerek halk protestolarına katılma sözü verdi. 

Birleşmiş Milletler (BM) Irak Yardım Misyonu (UNAMI), Irak'ta hükümet karşıtı gösterilerde şiddete başvuranlardan hesap sorulması çağrısında bulundu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA