YAŞAM
Giriş Tarihi : 28-07-2021 01:30

Cansuyu, 1 milyonun üzerinde muhtaca kurban eti ulaştırdı

Cansuyu Derneği, 17’nci kez düzenlediği Büyük Kurban Organizasyonu’nda 1 milyondan fazla muhtaç insana kurban eti ulaştırdı.

Cansuyu, 1 milyonun üzerinde muhtaca kurban eti ulaştırdı

Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, 2021 Kurban Organizasyonu kapsamında dünyanın kriz bölgeleri başta olmak üzere, savaş mağdurlarına, muhtaçlara, yetimlere, mazlumlara ve zor durumda yaşam mücadelesi verenlere hayırsever vatandaşların vekâlet yoluyla emanet ettiği kurbanları kesip etlerini ulaştırdı.

Hayırseverlerin emanetlerini kriz bölgeleri başta olmak üzere 3 kıta 17 ülke ve 40’a yakın bölgede zor durumdaki insanlara ulaştıran Cansuyu Derneği, 17. Kurban Organizasyonundan da başarı ile çıktığını kaydetti.

Kıtlığın dinmediği Yemen’den katliamların yaşandığı Arakan’a ve Afrika’nın en yoksul ülkelerine kadar birçok ülkede Kurban Organizasyonu gerçekleştiren Cansuyu, 1 milyonun üzerinde muhtaca ulaştı. Cansuyu, bağışçıların emanetleri ile alınan kurbanları vekâlet yolu ile bayramın 3. günü ikindi vaktine kadar belirlenen noktalarda keserek muhtaçlara et olarak dağıttı.

Cansuyu yönetimi, 17. kez düzenlediği Büyük Kurban Organizasyonu’nu da hedefine ulaşarak tamamladığını belirtti.

Gerçekleştirilen Kurban Organizasyonu için açıklamalarda bulunan Cansuyu Derneği Genel Başkanı Mustafa Köylü, “Bu sene 17. Kurban organizasyonumuzu düzenledik. Her yıl olduğu gibi bu yılda Cansuyu Derneği olarak dünyanın dört bir yanında yardıma muhtaç insanların yanında olmaya devam ettik. Çalışmalarımızda dünya üzerindeki kriz bölgelerine, acil insani yardıma ihtiyacı olan bölgelere, İslam coğrafyasındaki mazlumlara, yetimlere, muhtaçlara öncelik veriyoruz. Bu sene de 40’a yakın farklı bölgede 1 milyonun üzerinde muhtaca bağışçılarımızın emanetlerini ulaştırdık.” diye konuştu.

Cansuyu ekiplerinin zor şartlar altında başarı ile görevi tamamladıklarını belirten Köylü, sözlerini şöyle tamamladı:

“Cansuyu Derneği olarak geçen sene olduğu gibi planlamamızı pandemi koşullarını göz önüne alarak yaptık, bazı bölgelere ekiplerimizi gönderdik bazı bölgelerde ise oralarda bulunan elemanlarımız ve partner kuruluşlarımız vasıtasıyla kesim ve dağıtım yaptık. Ekiplerimiz zor şartlara rağmen emanetleri sahiplerine ulaştırdı. Elhamdülillah olağanüstü şartlara rağmen bu Kurban Bayramı’ndan da alnımızın akıyla çıkmayı başardık.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA