SİYASET
Giriş Tarihi : 27-07-2021 16:15   Güncelleme : 28-07-2021 05:06

Suriye’de silahlı poz veren MHP Esenler ilçe başkanı istifa etti

Suriye’nin El Bab şehrindeki muhalif savaşçılarla silahlı poz veren MHP Esenler İlçe Başkanı Suat Yılmaz istifa ettiğini açıkladı.

Suriye’de silahlı poz veren MHP Esenler ilçe başkanı istifa etti

Gazete Duvar’ın haberine göre, Türkiye’nin kontrolü altında olan Suriye’nin El-Bab şehrinde silahla poz veren MHP Esenler İlçe Başkanı Suat Yılmaz, Instagram sayfasında görevinden istifa ettiğini duyurdu.

Suat Yılmaz, Instagram’da yayınladığı fotoğrafın altına şu notu yazmıştı:

“FETÖ’nün, hainlerin, sol örgütçü bölücülerin, TKP’nin, TİP’in, CHP’nin, İP’in, HDP’nin iftiralarına aldırmadan, DEAŞ’a ve PKK’ya karşı verdikleri mücadeleyle aynı dedelerinin Atatürk’ün yanında saf tuttukları gibi Türk Milletinin yanında saf tutan kardeşlerimizi ziyaretimiz..!”

Yılmaz’ın tepkilere sebep olan bu yayınının, MHP’de de rahatsızlığa sebep olduğu iddia edildi. Yılmaz, tepkiler üzerine Twitter sayfasında şu açıklamayı yaptı:

“Allah’ın selâmı üzerinize olsun çok kıymetli dava arkadaşlarım, ailem, büyüklerim, küçüklerim, Esenlerimizde bize destek veren kıymetli yol arkadaşlarımız, Esenlerimizin birbirinden değerli insanları, yıllarca şerefle lekelemeden, kirletmeden bugüne kadar devam ettiğim MHP Esenler İlçe Başkanlığı görevimden bugün itibariyle istifa ediyorum. Her alanda Milliyetçi/Ülkücü Hareket adına mücadelem son nefese kadar sürecektir. Liderimizin, Teşkilatımızın emrinde olmaya, Turan coğrafyasındaki soydaşlarımızın şerefli var oluş saflarında.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA