GÜNDEM
Giriş Tarihi : 29-07-2021 15:40

Yaz yangınları mı, ihmal mi, kasıt mı?

Muğla Marmaris, Antalya Manavgat, Kocaeli Körfez, Adana Kozan, Osmaniye, Kayseri, Mersin Aydıncık’ya meydana gelen orman yangınları, sabotaj ihtimalini gündeme getirdi. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, ihmal veya kasıt olup olmadığının araştırılmasını istedi. Çıkan yangınlarda 3 kişi hayatını kaybetti.

Yaz yangınları mı, ihmal mi, kasıt mı?

Liderlerin mesajları

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Bu bir sabotaj mı, devlet bunu mutlaka tespit edecektir.” dedi. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da “Bu yangınların çıkışında ihmal veya kasıt olup olmadığı tüm yönleriyle araştırılmalıdır.” dedi. Siyasî partilerin liderleri, yangın bölgelerindeki halk için geçmiş olsun mesajı yayınladılar.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, mesajında “Şimdi de Marmaris’ten yangın haberleri geliyor. Bu bir sabotaj mı, devlet bunu mutlaka tespit edecektir. Ormanlarımızın, hayatını kaybeden vatandaşlarımızın, çalışanlarımızın, ormanlarda yaşayan canlıların hesabı sorulur. Bu konuda hepimiz biriz; tek yüreğiz. Bu böyle bilinsin!” ifadelerini kullandı.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, mesajında şunları kaydetti:

“Manavgat’ın ardından Osmaniye ve Kayseri’den gelen yangın haberleri adeta ciğerlerimizi yaktı. Yangınlardan olumsuz etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Bu yangınların çıkışında ihmal veya kasıt olup olmadığı tüm yönleriyle araştırılmalıdır.

Ciğerlerimizin yandığı Manavgat’taki yangın felaketinde ne yazık ki vefat eden vatandaşlarımızın acı haberleri geliyor, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza ise acil şifalar diliyorum.”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yayınladığı mesajda, “Manavgat’ta çıkan ve yerleşim yerlerine de sıçrayan orman yangınından etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun diliyor, yangının en kısa sürede kontrol altına alınmasını ve can kaybı yaşanmamasını temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, yangınlar sebebiyle yayınladığı mesajında, “Milletimizin Başı Sağ Olsun. Manavgat’ta orman yangını nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı yaralılarımıza acil şifa diliyorum.” dedi.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan da mesajlarında şu ifadelere yer verdi:

“Manavgat’ta çıkan ve şehir merkezine kadar ulaşan yangın ile ilgili gelişmeleri endişe ve üzüntüyle takip ediyorum. Yangının en kısa sürede kontrol altına alınmasını ve can kaybının yaşanmamasını temenni ediyorum.

Osmaniye merkez Dereobası ve Aslantaş beldesi Kazmaca köylerinde bugün çıkan yangınlardan etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Temennim, şehir merkezine doğru ilerleyen yangının en kısa sürede kontrol altına alınması ve can kaybının yaşanmamasıdır.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA