GÜNDEM
Giriş Tarihi : 29-07-2021 16:16   Güncelleme : 29-07-2021 16:23

​​​​​​​“Yangınların çıkış sebebi üzerine kapsamlı soruşturmalar başlatıldı”

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun, “Yangınların ortaya çıkış sebebi üzerine kapsamlı soruşturmalar başlatıldığını” bildirdi.

​​​​​​​“Yangınların çıkış sebebi üzerine kapsamlı soruşturmalar başlatıldı”

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Türkiye’nin pek çok yerleşim bölgesinde art arda çıkan orman yangınları hakkında açıklama yaptı. “Sorumlular en kısa zamanda doğamıza ve ormanımıza karşı giriştikleri bu saldırının hesabını verecektir.” diyen Altun, Twitter sayfasında yayınladığı açıklamada şunları kaydetti:

“Ülkemizin farklı bölgelerinde meydana gelen orman yangınları hepimizin ciğerini yaktı. Bu yangınlar sırasında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Cenabı Allah’tan rahmet, yaralanan vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyorum.

Millî servetimiz olan ormanlarımızdaki yangınları kontrol altına almak ve etkilenen vatandaşlarımızın yaralarını sarmak için Cumhurbaşkanımız devletimizin tüm imkânlarını seferber etmiştir. Tüm kurumlarımız sahada vatandaşlarımızın yanında çalışmalarını sürdürmektedir.

Yangınların ortaya çıkış sebebi üzerine kapsamlı soruşturmalar da başlatılmıştır. Sorumlular en kısa zamanda doğamıza ve ormanımıza karşı giriştikleri bu saldırının hesabını verecektir. Dualarımız yangınlarla mücadele eden ormanın kahramanları ile. Hepimize geçmiş olsun.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA