GÜNDEM
Giriş Tarihi : 30-07-2021 20:51

“Yangınlarda HDP’liler suçlanarak iç savaş çıkartılmak isteniyor”

Sedat Peker, hiçbir HDP’li fail yakalanmadığı halde ‘Ormanları HDP’liler yakıyor’ söylentisinin, halkı HDP binalarına saldırmaya kışkırtıp iç savaş çıkartmak amacıyla yayıldığını ileri sürdü. Peker, ‘gerçek vatanseverlere’ seslenerek, “Vatansever görünümlü provokatörlerin oyununa asla gelmeyin.” çağrısında bulundu.

“Yangınlarda HDP’liler suçlanarak iç savaş çıkartılmak isteniyor”

“Organize suç örgütü lideri” olmakla suçlanan ve hakkında yakalama kararı çıkarılan Sedat Peker, orman yangınları konusunda Twitter sayfasında değerlendirmelerde bulundu. Peker, şunları kaydetti:

“Kıymetli dostlarım, terör ile mücadele kanunları kapsamında 1 litre benzin alabilmek için dahi karakol iznine başvurulurken, ayrıca da her sokak başında polis ve jandarma kontrolleri yapılırken, henüz ortada yakalanan hiçbir fail olmadığı halde ‘Bu yangınları HDP’liler çıkarıyor.’ demek acaba hangi akla hizmet?

Ülkenin en az 20 ayrı yerinde orman yangınları var. Bir orman yangını çıkarmak için en az birkaç bidon benzin gerektiği gerçeği ortadayken, kendimize şu soruyu sormamız gerekmez mi? Bu benzinleri polis kontrol noktalarından HDP’liler nasıl geçirmiş olabilirler? Yangınlar daha yeni başlamışken, hiçbir fail henüz yakalanmamışken, ‘Yangınları HDP’liler çıkarıyor.’ Demek, halkımızı HDP binalarına saldırtma amacından başka ne işe yarayabilir?

Tekrar tekrar söylüyorum; iç savaş çıkartma gayesinde olanlar ve bu amacı taşıyanlara bilip ya da bilmeden hizmet edenler, şunu sakın unutmayın: Belki bugün olmasa da bir gün bunun bedelini mutlaka ödeyeceksiniz.

Ülkemizi gerçekten seven gerçek milliyetçiler, gerçek vatanseverler; her ne olursa olsun lütfen sokağa çıkmayın. Vatansever görünümlü provokatörlerin oyununa asla gelmeyin. Benim samimiyetime ve tecrübeme lütfen inanın. Sağlığıma kavuşmama az kaldı. İnşallah önümüzdeki günlerde daha sık beraber olacağız.

Doncu Sülüman, fındık kadar beyninle tarihten yalan yanlış örnekler verdiğini okuyorum. Sakın seninle işim bitti zannetme. Seni ve seni destekleyenlerin gerçek yüzünü tüm dünyaya göstermeden bu dünyadan ayrılmak gibi bir niyetim yok.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA