GÜNDEM
Giriş Tarihi : 01-08-2021 22:05   Güncelleme : 01-08-2021 22:08

Karagül, “Marmaris, CHP-PKK iş birliğiyle yakıldı” tweetini sildi

Marmaris ormanlarının, CHP-PKK iş birliğiyle yakıldığını iddia eden Yeni Şafak Yazarı İbrahim Karagül, CHP Parti Meclisi Üyesi Eren Erdem’in, “Bu şerefsize yarın dava açacağım.” Tweeti üzerine tweetini sildi; ancak benzer nitelikteki tweetleri, sayfasında duruyor.

Karagül, “Marmaris, CHP-PKK iş birliğiyle yakıldı” tweetini sildi

Yeni Şafak Yazarı İbrahim Karagül, Twitter sayfasında “CHP, orman yangınlarında PKK ile birlikte hareket etti. PKK ormanları yaktı, onlar işi başka yerlere çekip, hedef şaşırttı. Çok kirli bir ittifak bu. Kılıçdaroğlu bir milli güvenlik meselesidir. Marmaris’i böyle yaktılar!” diye yazdı.

Karagül’ün bu iddiasına, CHP Parti Meclisi Üyesi, Gazeteci, Yazar Eren Erdem, sert ifadelerle tepki gösterdi.

Erdem, şunları yazdı:

“Yeter artık! Allah, senin gani gani belânı versin İbrahim! Yalanlarının, iftiralarının hesabını mahkemelerde vereceksin. Emin ol, bu ve benzeri her iftiranın bedelini bağımsız mahkemelerde ödeyeceksin. Yazıklar olsun seni besleyenlere!

Bu şerefsize yarın dava açacağım!”

CHP’li Eren Erdem’in bu tepkisi üzerine İbrahim Karagül, tweetini sildi. Erdem de “Tweeti silmiş, ekran görüntüsü burada dursun! Mahkemede hesap verecek…” ifadeleriyle not düştü.

Karagül’ün benzer tweetleri duruyor

İbrahim Karagül, Erdem’in tepki gösterdiği tweetini sildi ancak orman yangınları konusunda muhalefeti suçlayan benzer tweetleri hālâ duruyor. Karagül’ün Twitter sayfasındaki bazı tweetler şöyle:

“PKK, YPG, ormanlarımızı ateşe verdiğini üslendi. Şimdi, PKK ile hareket edip hedef şaşırtan partileri, liderleri, siyasileri, medya ve gazetecileri not edin! Türkiye’yi birlikte yaktınız! Bu ülkeyi sevenler, “iç işgalciler”e karşı birleşin! Türkiye’ye sahip çıkın!

PKK ormaları ateşe veriyor. Bir infial oluşturup etnik çatışma ortamı hazırlıyor. CHP, İP, muhalefet ve “Fondaş medya”, plana göre ortamı geriyor. Kılıçdaroğlu ve Akşener yine PKK’nın arkasında. Çok tehlikeli bir oyun var. Sonrası etnik provokasyon. Bu senaryoyu bozalım!”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA