GÜNDEM
Giriş Tarihi : 04-08-2021 16:06   Güncelleme : 04-08-2021 16:11

Yüksek Askerî Şūrā kararları açıklandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında yapılan Yüksek Askeri Şūrā (YAŞ) toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde basına kapalı olarak yapılan toplantı yaklaşık 2 saat sürdü.

Yüksek Askerî Şūrā kararları açıklandı

Toplantıya, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz katıldı.

YAŞ kararlarını Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın açıkladı.

Kara Kuvvetleri Komutanlığına Orgeneral Musa Avsever atandı.

44 general ve amiralin görev süreleri 1 yıl, 320 albayın görev süreleri ise 2 yıl süreyle uzatıldı.

30 Ağustos 2021 tarihinden geçerli olmak üzere 17 general ve amiral bir üst rütbeye, 56 albay ise general ve amiralliğe yükseltil

Bir general yaş haddi sebebiyle 1 Eylül 2021 tarihinden, 29 general ve amiral de kadrosuzluk sebebiyle 30 Ağustos’tan itibaren geçerli olmak üzere emekliliğe sevk edildi.

Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal’ın görev süresi 1 yıl uzatıldı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA