DÜNYA
Giriş Tarihi : 04-08-2021 22:20

Brezilya polisi, Türk uçağında 1,3 ton kokain buldu

Merkezi Türkiye’de bulunan bir firmanın, İspanyol bir iş insanına kiraladığı özel uçakta yapılan operasyonda en az 24 valizde 1.304 kilo kokain ele geçirildi. ACM Airlines, söz konusu müşteri ve şahsî eşyalarının şirketleri ve uçuş ekibi ile hiçbir ilgisinin olmadığı açıklamasında bulundu.

Brezilya polisi, Türk uçağında 1,3 ton kokain buldu

Brezilya Adalet Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, sabah saatlerinde Brezilya Federal Polisinin, Fortaleza Havaalanı’nda bir Türk jetine operasyon yapıldığı kaydedildi. Açıklamada, İspanyol yolcu ve uçağın 4 Türk mürettebatının, sorgulanmak üzere gözaltına alındığı belirtildi.

Türk şirketi: Valizler yolcuya ait, bir bağlantımız yok

Brezilya’nın kokain yakaladığı özel jetin sahibi ACM Airlines, TC-GVA uçağının İspanyol bir yolcu tarafından kiralandığını ve o şahısla hiçbir bağlantılarının olmadığını açıkladı.

ACM Airlines, bu konuda yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Uçağın Belçika Brüksel Havalimanı’na kalkış için hazırlıkları yapıldığı esnada uçağı kiralayan İspanya pasaportuna sahip yolcuya ait şahsî bavullarda Brezilya güvenlik güçleri tarafından yapılan arama sonucu uyuşturucu madde bulunmuştur. Söz konusu müşteri ve şahsî eşyalarının şirketimiz ve uçuş ekibimiz ile hiçbir ilgisi olmadığı ve yolcu eşyalarının kontrol sorumluluğunun tamamen havalimanı otoritesinde olduğu ve hukukî sürecin tamamlanmasını müteakip uçuş ekibimiz ve uçağımızın en kısa sürede Türkiye’ye geleceği tüm kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Brezilya polisi, baskın hakkında bir basın açıklaması yapacağını duyurdu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA