GÜNDEM
Giriş Tarihi : 04-08-2021 13:15

Arabasındaki silahlar ve el bombasına rağmen serbest bırakılmıştı

Arabasında 3 ruhsatlı, 3 ruhsatsız tabanca, 2 uzun namlulu silah, 1 el bombası ve 50 gram uyuşturucu bulunup gözaltına alındığını belirten şahıs, Instagram sayfasında “En fazla 1-2 saate çıkarım” mesajı yayınlamış ve serbest bırakılmıştı. Şahıs, tepkiler üzerine yeniden gözaltına alındı.

Arabasındaki silahlar ve el bombasına rağmen serbest bırakılmıştı

İzmir Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekip, uygulama yaparken bir otomobili durdurdu. Otomobil ve şüpheliler üzerinde arama yapan ekip, araçta 3 ruhsatlı, 3 ruhsatsız tabanca, 2 uzun namlulu silah, 1 el bombası ve 50 gram uyuşturucu buldu. Şüpheliler, gözaltına alındı. Haklarında işlem yapılan şüpheliler daha sonra serbest bırakıldı.

Şüphelilerden Sadık Yıldırım, olay yerinde ve emniyette işlemleri yapıldığı sırada Instagram sayfasında, kendisini gözaltına alan polislere yönelik tehdit ve hakaret içeren şu mesajları yayınladı:

“Kim aldırdı lan bizi? 18 kişi yol gidiyoruz diye çete mi olduk şimdi? 3 ruhsatsız silah, 3 ruhsatlı silah, 2 uzun namlulu, 50 gram dalga lirika, 1 tane el bombası.”

Yıldırım, diğer mesajında “Bornova Merkez Karakolu”nu etiketleyerek şöyle yazdı:

“En fazla bir-iki saate çıkarım ben. İstediğiniz kadar uğraşın. Hadi bakalım!”

“Bana haddimi bildirmeye çalışan hadsiz memur kardeşim, şimdi yedim seni. T.A., kalabalıkta yapılan artistliğin tenhada özrü olmaz lan T.”

Sadık Yıldırım, Ekşi Sözlük’te kendisine tepki gösterilmesi üzerine de mesajında “Ekşi Sözlük, ne oldu lan keneler? Zorunuza mı gitti ib…? Ekşi Sözlük müsünüz, kâfir dölü müsünüz, akıllı olun!”

***

“En fazla bir-iki saate çıkarım ben.” iddiasında bulunan Sadık Yıldırım, serbest bırakılmıştı. Bu duruma tepki gösterilmesi ve mesajlarının sosyal medyaya yansıması üzerine Yıldırım, tekrar gözaltına alındı. Şüphelinin adresinde yapılan aramada ise 2 ruhsatlı silah ele geçirildi.

Sadık Yıldırım’ın Instagram sayfasında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve eski Başbakan Binali Yıldırım’ın yanı sıra bazı emniyet amirleri ile çekilmiş fotoğrafları yer alıyor.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA