EĞİTİM
Giriş Tarihi : 10-08-2021 16:22

Erdoğan istedi, Bahçeli destekledi, YÖK baraj puanını düşürecek

YÖK, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın YKS baraj puanlarının düşürülmesi için verdiği talimat üzerine hazırlık çalışmasını tamamlayıp Erdoğan’a sundu.

Erdoğan istedi, Bahçeli destekledi, YÖK baraj puanını düşürecek

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) çok sayıda adayın barajın altında kalması üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, YÖK Başkanından YKS baraj puanlarının düşürülmesini istemişti. YÖK’ün bu çalışmayı tamamladığı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunduğu bildirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 4 Ağustos’ta A Haber’de katıldığı bir programda, şunları söylemişti:

“YÖK Başkanımızla görüştüm, bir çalışma yaptılar”

“Bu sene üniversite imtihanlarında biliyorsunuz bir sıkıntı yaşandı. Yani 170-180 filan gibi böyle bir durum. Ben tabi YÖK Başkanımızla da konuyu görüştüm. Sağ olsun onlar da bir çalışma yaptılar ve şimdi olayı çok daha fazla sayıda gencin mağdur olmayacağı bir duruma sağ olsun getirdiler. Ben de açıklamamı yaptım. Özellikle bu Korona virüsü salgını sebebiyle biz bu süreci uzatmayı dedim şey yaptık, karar altına aldık ve şu anda işin detaylarını YÖK halledecek ve bu işi inşallah, gençlerimizin lehine bitirmiş olacağız ve bu konuyla ilgili olarak da yani biz, gençlerimizi mümkün olduğunca sahiplenerek bu kuşağı diri tutmamız lâzım. Bu kuşağı çok daha istifade edilir hāle getirmemiz lâzım.”

Bahçeli: Gençlerimize sahip çıkalım

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu açıklamasından sonra MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 9 Ağustos’ta Twitter sayfasında yayınladığı mesajında, “TYT baraj puanın 140’a, AYT baraj puanın da 160’a çekilmesi teklif ve temennimizdir ifadesini kullanmıştı.

Bahçeli, mesajında şunları kaydetmişti:

“Salgın dönemi göz önüne alınarak TYT baraj puanın 140’a, AYT baraj puanın da 160’a çekilmesi teklif ve temennimizdir. Üniversiteye girmek için mücadele eden, ama salgın gibi mücbir ve zecri hallerden dolayı hedeflediği puanları elde edemeyen gençlerimize sahip çıkalım.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA