YURT HABERLERİ
Giriş Tarihi : 13-08-2021 17:00   Güncelleme : 13-08-2021 17:11

“Kimliği tespit edilememiş 250-300 ceset toplandığı söyleniyor”

Saadet Partisi Bozkurt İlçe Başkanı Çukurkol, henüz kimlikleri tespit edilememiş 250-300 civarında ceset toplandığına dair duyumları olduğunu belirterek, “Resmî kaynaklar bunu doğrulayacaktır, önümüzdeki saatlerde.” dedi.

“Kimliği tespit edilememiş 250-300 ceset toplandığı söyleniyor”

Saadet Partisi Bozkurt İlçe Başkanı Mustafa Çukurkol, TV5’de yayınlanan “Haber Merkezi” programına görüntülü bağlantı yoluyla katılarak, ilçedeki son durum hakkında bilgi verdi.

“Soğuk hava deposunda 250 ceset tutulduğu söyleniyor”

Çukurkol, “İlçede duyumlarımıza göre yaklaşık kimliği tespit edilemeyen 250-300 cesedin toplandığını, kimliğin tespit edilemediğini henüz dedikodu olarak duymaktayız. Resmî kaynaklar bunu doğrulayacaktır, önümüzdeki saatlerde. Bizim bilgimize ulaşan, İnebolu’da bir soğuk hava deposunda 250’ye yakın cesedin tutulduğunu bilgi aldık; ama bunun doğruluğunu teyit etmek lâzım.” dedi.

Çukurkol, sahil şeridinde de sürekli denizden üçer beşer cesetlerin bulunup toplandığının söylendiğini nakletti.

Çukurkol, araçların, onlarca aracın içindeki insanlarla birlikte farları yanar vaziyette sürüklendiğinin görüldüğünü, bazı yerlerde sel suyunun binaların ikinci, üçüncü katına kadar yükseldiğini ve hālâ ulaşılamayan odalar olduğunu dile getirdi. Çukurkol, “İnşallah ben şunu temenni ediyorum: 100 sayısını geçmeyiz de o duyduklarımız yalan haber olarak kalır.” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA