EKONOMİ
Giriş Tarihi : 20-08-2021 11:23

Kadın kooperatifi ürünlerinin geliri ile öğrencilere burs veriyorlar

albikere.com, kadın kooperatiflerinin ürettikleri ve yöresel ürünler başta olmak üzere birçok ürünün satışından elde ettiği komisyon gelirleri ile ihtiyaç sahibi öğrencilere burs veriyor.

Kadın kooperatifi ürünlerinin geliri ile öğrencilere burs veriyorlar

“albikere.com” e-ticaret sitesi yönetimi, siteyi Afyonkarahisar Valiliği ile Ticaret ve Sanayi Odası’nın desteği ile Afyon Eğitim Vakfı İktisadi İşletmesi tarafından kurduklarını belirtiyor. “Pazar yeri” mantığı çalıştıklarını belirten yönetim, “Kadın kooperatiflerimizin ürettikleri başta olmak üzere yöresel ürünler, coğrafî işaretli ürünler ve diğer birçok ürünün satıldığı, satılan ürünlerden elde edilen komisyon gelirleri ile ihtiyaç sahibi öğrencilere burs veren bir kuruluştur.” diyor.

Siteyi diğer e-ticaret sitelerinden ayıran en büyük farklılığın, elde ettiği gelirin tamamının ihtiyaç sahibi öğrencilere burs olarak verilmesi olduğu belirtiliyor. Verilen bilgiye göre ayrıca Kadın Kültür Evleri ve Kooperatiflerinde üretilen ürünlerin Türkiye’nin her yerine ulaşabilecek bir platforma sahip olması ile bu kurumlarda istihdam edilen kadın sayısının artması planlanıyor.

Sitenin iki yönlü bir sosyal sorumluluk projesi olduğu belirtilerek, şu bilgiler veriliyor:

“albikere.com’da üreticiler, herhangi bir ücret ödemeden mağaza açabiliyor. Buna ek olarak, evde üretim yapan, ancak herhangi bir vergi levhası bulunmayan gerçek kişilerin de albikere.com’da mağaza açarak ürünlerini dünya ile buluşturmasına imkân tanınıyor.

Kadın Kooperatiflerimiz, yöresel ürün üreten üreticilerimiz “albikere.com” da kendi on-line mağazalarını açarak, ürünlerini Türkiye’nin dört bir yanından kullanıcıya ulaştırabilmektedirler. “albikere.com”da online mağaza açacaklara, mağaza açılışları ve ürünlerinin satışına başlayabilmeleri için her türlü destek, Afyon Eğitim Vakfı’nca sağlamaktadır.

“albikere.com” e-ticaret sitesinde mağaza açmak tamamen ücretsizdir. Sınırsız ürün yükleme imkânı vardır.

PTT, ARAS ve YURTİÇİ kargo ile çok düşük ücretlerle anlaşma yapılmıştır. Yine de mağaza açanlar, kendi anlaşmalı oldukları varsa onu da girebilmektedirler. Üyeliğin devamında hiçbir ücret talep edilmemektedir.

Mağaza sahipleri satış yaparken, müşteriler alışveriş yaparken, aynı zamanda ihtiyaç sahibi öğrencilere de destek olmaktadır.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA