YURT HABERLERİ
Giriş Tarihi : 21-08-2021 15:47

Heybeliada yangını, 100 dakikada kontrol altına alındı

Heybeliada’daki ormanlık alanda bugün saat 13:15’de başlayan yangın, belediye ile valiliğin iş birliği ile saat 14:55’de kontrol altına alındı.

Heybeliada yangını, 100 dakikada kontrol altına alındı

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Heybeliada’da ormanlık alanda çıkan yangının kontrol altına alındığını, soğutma çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.

Heybeliada’daki Kuleli Köşk mevkisindeki ormanlık alanda bugün saat 13:15’de yangın çıktı.

Yangından haberdar olunmasının ardından, bölgeye süratle güvenlik, itfaiye ve Orman Bölge Müdürlüğü yangın söndürme ekipleri sevk edildi. Yangına 3 itfaiye, 2 arazöz, 1 TOMA ile karadan, 3 yangın söndürme helikopteri ile havadan müdahaleye başlandı.

Daha sonra Balıkesir ve Bursa’dan sevk edilen 2 helikopter ile İzmir, Muğla ve Antalya’dan sevk edilen 4 yangın söndürme uçağı ve 2 adet itfaiye aracı adaya sevk edildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, yangına Kartal, Maltepe, Büyükada İtfaiyelerinin 36 personel ve 10 araçla müdahale ettiğini kaydetti.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Heybeliada’daki yangının, saat 14.55 itibarıyla kontrol altına alındığını, soğutma çalışmalarının devam ettiğini duyurdu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA