DÜNYA
Giriş Tarihi : 27-08-2021 10:25

Kâbil’de terör saldırılarında ölenlerin sayısı 90’a yükseldi

Afganistan’ın başkenti Kâbil’de Hamid Karzai Uluslararası Havalimanı’nın bulunduğu bölgede meydana gelen terör saldırılarında ölenlerin sayısı 90’a yükseldi, en az 150 kişi yaralandı.

Kâbil’de terör saldırılarında ölenlerin sayısı 90’a yükseldi

BBC’nin haberine göre, terör saldırılarında 13’ü ABD askeri olmak üzere en az 90 kişi hayatını kaybetti, 150 kişi yaralandı.

İsmi açıklanmayan Taliban yöneticisi, 28 Taliban üyesinin yaşamını yitirdiğini belirterek “Biz, Amerikalılardan daha fazla insan kaybettik.” dedi.

Taliban yöneticisi, ABD’nin tahliyelerini tamamlamak ve geri çekilmek için 31 Ağustos tarihini uzatmasına gerek olmadığını söyledi.

Batılı bir güvenlik yetkilisi, saldırıların ardından sivillerin tahliyesinin hızlandırıldığını ve uçuşların düzenli olarak yapıldığını belirtti.

Tahliye çalışmalarının sürdüğü Kâbil Hamid Karzai Uluslararası Havalimanı’na yakın bölgede dün art arda patlamalar meydana gelmişti.

ABD Başkanı Joe Biden, Kâbil Havalimanı’ndaki terör saldırısının faili olarak gördükleri DEAŞ’ın Horasan grubunu affetmeyeceklerini belirterek, “Bu saldırıyı düzenleyenlere ve Amerika’ya zarar vermek isteyenlere mesajım şudur ki, affetmeyeceğiz, unutmayacağız. Sizi yakalayacağız ve bunun bedelini ödettireceğiz.” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA