SİYASET
Giriş Tarihi : 01-09-2021 14:32   Güncelleme : 01-09-2021 14:35

“Akıncı TİHA bizi memnun etti; Bayraktar ailesini tebrik ediyorum”

Saadet Lideri Karamollaoğlu, Taarruzî İnsansız Hava Aracı (TİHA) Akıncı’nın millî imkânlarla üretilmiş olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Biz, Millî Görüş hareketi olarak, geçmişte de her zaman bu çalışmaları takdirle karşıladık. Özellikle Erbakan Hoca’mız, uluslararası toplantılarda mümkün olduğu kadar, Bayraktarların gelip bir sunum yapmalarını arzu etmişti.” dedi.

“Akıncı TİHA bizi memnun etti; Bayraktar ailesini tebrik ediyorum”

Karamollaoğlu, gündemdeki önemli hadiselerden birisinin de son zamanlarda savunma sanayisi alanında atılan ve kendilerini sevindiren adımlar olduğunu belirterek, bu konuda şu değerlendirmede bulundu:

“Millî imkânlarla geliştirilen Akıncı Taarruzî İnsansız Hava Aracı (TİHA), şu anda göklerde. Ben, bundan dolayı Bayraktar ailesini bir bütün olarak tebrik etmeyi bir vazife olarak görüyorum. Yıllardır kendilerini tanıdım. Çok ama çok büyük başarılara imza attılar. Şu anda da ülkemizin medar-ı iftihārı oldular ve bize, ülkemize bir güç kazandırdılar. İnşallah, bundan sonra yapılacak olan çalışmalar, bu gelişmenin üzerine daha büyük ideallerin inşa edildiği bir dönem olur.

Biz, Millî Görüş hareketi olarak, geçmişte de her zaman bu çalışmaları takdirle karşıladık. İmkânlarımız olduğu zaman destek verdik. Bu konuyu gündeme getirmeyi bir vazife addettik. Özellikle Erbakan Hoca’mız, hayattayken bu konuyu çok önemsemiş ve hatta öyle bir konuya getirmiştir ki, uluslararası toplantılarda mümkün olduğu kadar, Bayraktarların gelip bir sunum yapmalarını arzu etmişti. “Bakın, şu anda bu bir ideal. Bunun gerçekleşmesi, bize çok büyük bir güç katacak.” demişti.

Bugün bunun sağlanmış olmasından duyduğum memnuniyeti sizlerle paylaşmaktan çok ama çok büyük zevk alıyorum. Bu konunun, inşallah ileride daha güzel adımlara vesile olmasını temenni ediyorum. Tabi buna paralel olarak, şu anda adım adım onun da etkilerini görmeye başladık, jet motorları konusunda Eskişehir’de uzun zamandır devam eden çalışmaların artık netice verdiğini, bu motorların imalatına başlandığını, en az 7, 8, 9 motor tiplerinin gerçekleştirildiğini, bunların hava araçlarına monte edildiğini de duymaktan, görmekten memnuniyet duyuyorum.

Bunu da ifade etmeden geçemeyeceğim; çünkü bunlar, hakikaten hem helikopterlerde hem insansız hava araçlarında özellikle uzun mesafeye kadar gidip çatışmalara katılabilen insansız uçaklarda hem de ileride savaş uçaklarında önemli bir boşluğu dolduracak ve belki de en önemli boşluğu dolduracak olan kesimdir diye düşünüyorum. Bu konuda gayret gösteren, emeği geçen bütün kardeşlerimi tebrik ediyorum. Gençleri tebrik ediyorum. Aslında bunların hepsi, bizim için bir medar-ı iftihār olan konulardır. Gençlere de şevk ve heyecan verdiğine inanıyorum. Şunu gösteriyor: Siz, bir konuya odaklanır, aynı zamanda da maddî imkânlarla desteklenirseniz, gerçekleştiremeyeceğiniz hiçbir hedef yoktur ve ben, inanıyorum ki Batı, teknolojilerin geliştirilmesinde tıkandı. Biz, inşallah bundan sonra onların önüne d4e geçecek birtakım adımları atacağız. İnşallah ileride her yönüyle savunma sanayiinde çok ileri bir seviyeye ulaşacağız. Bu, sadece bizim için önem taşımıyor, bizim gibi Batı’nın silah yönünden engellediği bazı ülkelerin de ayağa kalkmasına da vesile olacak. İşte geçmişte biz, helikopter satmak istedik Pakistan’a, motoru bizden olmadığı için Amerika engel oldu hemen. Bundan sonra bu engel olmayacak, yürümeyecek. Bundan dolayı da hakikaten memnuniyet duyduğumu ifade etmek istiyorum.”

Karamollaoğlu, bu iktidar döneminde yapılan müspet icraatlar olduğunda onu dile getirmekten her zaman kendilerinin de iftihar duyacaklarını vurguladı. Karamollaoğlu, “Bizim görevimiz sadece tenkit etmek değil, ikaz etmek; ama yapılan müspet işleri, atılan müspet adımları da tebrik etmek bizim görevimiz. Bu konunun da bilinmesinde elbette fayda vardır diye düşünüyorum.” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA