GÜNDEM
Giriş Tarihi : 06-09-2021 14:24

“16 leşim var” diyen makinist hakkında soruşturma başlatıldı

Devlet Demiryolları A.Ş. Genel Müdürlüğü, sosyal medyada “Bendeki leş sayısı 16. 6 daha lâzım, iki takım daha kurmam için.” diye yazan makinistin görevden el çektirildiğini ve hakkında idarî soruşturma başlatıldığını duyurdu.

“16 leşim var” diyen makinist hakkında soruşturma başlatıldı

Tekirdağ’ın Ergene ilçesinde, yük treninin hemzemin geçitte işçileri taşıyan servis minibüsüne çarpması sonucu 6 kişi ölmüş, 7 kişi yaralanmıştı.

İzmir’de görev yapan M.A.K. isimli bir makinist, sosyal medyada kaza haberinin altına, “Bendeki leş sayısı 16. 6 daha lâzım, iki takım kurmam için.” ifadesiyle yorum yaptı.

Makinistin bu ifadesi, kamuoyunda infiale ve tepkilere sebep oldu.

Sosyal medyaya yansıyan tepkiler üzerine Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü, yazılı açıklama yaparak, söz konusu kişiye görevinden el çektirildiğini ve hakkında idarî soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

“Kuruluşumuzda görevli bir makinistin sosyal medya paylaşımlarını üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz.

Demiryolcu ailesi olarak Kuruluşumuz bünyesinde hizmet veren binlerce makinistimizi zan altında bırakan, hiçbir şekilde kabul edilmesi mümkün olmayan sosyal medya paylaşımlarından derin üzüntü duyuyoruz.

Ne mesleki ne insani etik kurallarına uymayan söz konusu açıklamalar için ilgili makinist görevinden el çektirilmiş ve idari soruşturma başlatılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA