GÜNDEM
Giriş Tarihi : 06-10-2019 16:26   Güncelleme : 07-10-2019 01:05

Erdoğan: Bu millet, yüzde 51,5 ile bu yeni sistemi onayladı

AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, başkanlık sistemi tartışması konusunda, “Bu millet, %51,5’la bu yeni sistemi ne yapmış? Onaylamış. Kabul etmiş. Neyi, kime soruyorsun? Biz, millete sorduk” dedi.

Erdoğan: Bu millet, yüzde 51,5 ile bu yeni sistemi onayladı

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kızılcahamam’daki 29. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nın son gün çalışmalarına katılarak kapanış konuşması yaptı.

Erdoğan, bugüne kadarki seçimlerde aldıkları oy oranlarını sıralarken, 17 Nisan halk oylaması sonuçlarını da hatırlattı ve başkanlık sistemi tartışmasını değerlendirdi.

AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, şunları söyledi:

“2017 Nisan ayındaki Cumhurbaşkanlığı yönetim sistemi halk oylamasında %51,5 oy oranıyla milletimizin takdirini kazandık. Şimdi birileri ne diyor hâlâ? ‘Bunu değiştirelim’. Yaa neyi değiştiriyorsun? Bu millet, %51,5’la bu yeni sistemi ne yapmış? Onaylamış. Kabul etmiş. Neyi, kime soruyorsun? Biz, millete sorduk. Arkada ‘Egemenlik, kayıtsız şartsız milletindir’. Bu yazacak; ee? E sen egemenliğin bir defa kayıtsız şartsız millete ait olduğunu kabul etmiyorsun ki. Senin dünyanda, senin kitabında egemenlik, kayıtsız şartsız malûm çevrelere, dağdakilere aittir; onlarla omuz omuza gezersin ve ondan sonra da aldığın oyla da ‘Bak, seçim kazandık’ dersin. Yok, bunu kimse yutmaz.”

(tv5.com.tr)

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA