SİYASET
Giriş Tarihi : 12-09-2021 16:45

“Denetlenmeyen iktidar, ister istemez zorbalığa yönelir”

Saadet Lideri Karamollaoğlu, “Her yaptığın iş hem vatandaş tarafından hem de yetkili merciler tarafından denetlenecek. Hesap vermeyen bir iktidar ister istemez zorbalığa yönelir” dedi.

“Denetlenmeyen iktidar, ister istemez zorbalığa yönelir”

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin 7. Olağan Edirne İl Kongresinde yaptığı konuşmada, inanç ve fikir hürriyetine önem verdiklerini ve bunun da adaletle sağlanacağını belirtti.

Liyakata önem verilmesi gerektiğini dile getiren Karamollaoğlu, “Bana yakındır diye bir adamı bir makama tayin edersen problemi çözemezsin. İkincisi, yönetim şeffaf olmalı. Hesap verecek. Her yaptığı iş, hem vatandaş tarafından hem de yetkili merciler tarafından denetlenecek. Hesap vermeyen bir iktidar ister istemez zorbalığa yönelir. ‘Böyle bir şey yok efendim.’ diyorlar. Yoksa niye denetime açık değilsin? Niye en ufacık bir tenkidin bir hesabını vermekten acizsin bugüne kadar? Bunu yetkili mercilerin yapması icap eder.” diye konuştu.

Karamollaoğlu, bir ülkenin sadece inşaatla, yollarla, yüksek binalar ve büyük stadyumlarla değil üreterek güçlenebileceğini ifade etti.

Karamollaoğlu, huzur ve barış olduğu zaman insanların birbirlerine hakaret etmeden, ağır sözler söylemeden oturup konuşabileceğini söyledi.

“Birbirimize hakaret ederek konuşursak orada huzur olmaz.” diyen Karamollaoğlu, “Maalesef biz bunu bugün ülkemizde yaşıyoruz. Farklı kanaatlere sahip olan insanlar ötekini en ağır ithamlarla tenkit ederek söze başlıyorlar. Yok arkadaş sen o kafayla ülkeye huzur ve barış getiremezsin.” dedi.

Bütün insanlığın saadeti, huzuru ve barışı için çalıştıklarını anlatan Karamollaoğlu, bunun gerçekleşmesi için yaklaşımların çok önemli olduğunu, hakkı üstün tutarak insanlığın saadete erişeceğine inandıklarını söyledi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA