GÜNDEM
Giriş Tarihi : 16-09-2021 02:35

Yargıya dair kararlar Resmî Gazete’de yayımlandı

Çeşitli derecelerdeki görev sürelerini tamamlayan adlî yargı hākimi, cumhuriyet başsavcısı ve savcıları ile idarî yargı hākimlerinin isim listelerinden oluşan Hākimler ve Savcılar Kurulu (HSK) kararları Resmî Gazete’de yayımlandı.

Yargıya dair kararlar Resmî Gazete’de yayımlandı

HSK kararlarında, birinci dereceye yükselmiş olup 31 Ağustos 2021 tarihi itibarıyla birinci sınıfa ayrılma incelemesine tābi tutulacak adlî yargı hākim, cumhuriyet başsavcısı ve savcıları ile idarî yargı hākimlerinin adlarından oluşan listelere yer verildi. Listede 29 hākim, 11 savcı ve 4 idarî yargı hākimi yer aldı.

Ağustos 2021 döneminde birinci dereceye yükselme incelemesine girecek olanlar, listeye dāhil edilmedi.

Listede ismi olmayanlar HSK’ye başvurabilecekler

Birinci dereceye yükseldikleri ve sürelerini bitirdikleri halde listede isimlerini göremeyenler, yayım tarihinden itibaren 30 gün içinde HSK’ye yazılı başvuruda bulunmak suretiyle durumlarının incelenmesini isteyebilecekler.

HSK’nin bir başka kararında, 2802 sayılı Hākimler ve Savcılar Kanunu’nun 21. maddesine göre, 2 yıllık yükselme sürelerini aldıkları aylıkta Ağustos 2021 dönemi sonuna kadar bitiren adlî yargı hākim, cumhuriyet başsavcısı ve savcıları ile idarî yargı hākimlerinin adlarının bulunduğu listeler de yayımlandı.

Söz konusu kararda da sürelerini doldurdukları halde listede adlarını bulamayanlar, ilân tarihinden itibaren 30 gün içinde HSK’ye yazılı müracaatta bulunarak, durumlarının yeniden incelenmesini talep edebilecekler.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA