SİYASET
Giriş Tarihi : 30-09-2021 15:53

“Sayın Akşener’in adaylıktan feragat etmesi önemli bir adımdı”

Saadet Lideri Karamollaoğlu, “Sayın Akşener’i, özellikle siyasette son dönemde takındığı tavır, ortaya koyduğu fikirler itibarıyla tebrik etme ihtiyacını da duydum. Kendisinin cumhurbaşkanlığı adaylığından feragat etmesi, kanaatime göre önemli bir adımdı.” dedi.

“Sayın Akşener’in adaylıktan feragat etmesi önemli bir adımdı”

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i ziyaret etti.

İki lider, ziyaretin ardından düzenledikleri ortak basın toplantısında, yaptıkları görüşme hakkında bilgi verdiler ve muhabirlerin sorularını cevapladılar.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, ziyaretin, memleketin önemli meselelerini istişare etmek amacıyla gerçekleştiğini ifade etti. Akşener, “Güzel bir görüşme yaptık ve bu istişarelerimiz, elbette devam edecek.” dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da Akşener’e teşekkür ederek başladığı açıklamasında, “Özellikle siyasette son dönemde takındığı tavır, ortaya koyduğu fikirler itibarıyla tebrik etme ihtiyacını da duydum. Kendisinin cumhurbaşkanlığı adaylığından feragat etmesi, kanaatime göre önemli bir adımdı.” dedi.

Ülkenin problemlerinin her geçen gün biraz daha arttığını, bu problemlerin de ancak sağlam politikalarla gerçekleştirilebileceğini dile getiren Karamollaoğlu, “Burada da seçimler önemli bir vesile.” dedi.

TBMM’nin açılmasıyla birlikte iktidarın seçim kanununda birtakım değişiklikler yapacağının anlaşıldığını belirten Karamollaoğlu, bu değişikliğin kısa vadeli menfaatleri için yapılacağının açık olduğunu ancak problemler çözülmediği müddetçe vatandaşın rahat etmesinin mümkün olmadığını söyledi. Karamollaoğlu, “Yani artık insanlar, söze doydular. İcraat bekliyorlar.” dedi.

Bu sebeple seçimlerin önemli olduğunu ve bir dirsek temasına ihtiyaç olduğunu belirten Karamollaoğlu, bu tür toplantıların, ülkenin problemlerini birlikte mütalâa etmek ve uygulanması icap eden politikalar konusunda fikir teatisinde bulunmak için bir fırsat olduğunu ifade etti.

Karamollaoğlu, diğer parti liderleriyle de görüşmeyi arzu ettiğini söyledi.

Karamollaoğlu ve Akşener, daha sonra muhabirlerin sorularını cevapladılar.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA