SİYASET
Giriş Tarihi : 02-10-2021 13:00

Kaya: Türkiye’nin bütün renkleri, Asiltürk için burada

Saadet Genel Başkan Yardımcısı Kaya, Türkiye’nin çeşitli siyasî düşüncelerine mensup insanların, Asiltürk’ün cenaze merasimi için camide bir araya geldiklerine işaret ederek, “Bu da onun, aslında 50 yıldan beri her kesimle iletişim kurabildiğine, her kesimle memleket meseleleri noktasında bir zeminde buluşabildiğinin işareti.” dedi.

Kaya: Türkiye’nin bütün renkleri, Asiltürk için burada

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kaya, Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ün cenaze namazının kılınacağı Hacı Bayram Veli Camisi’nin avlusunda TV5’e değerlendirmede bulundu.

Oğuzhan Asiltürk’ün, Millî Görüş hareketinin en önemli çınarlarından biri olduğunu belirten Kaya, bu hareketin 1969’da ete kemiğe bürünmeden önce de Necmettin Erbakan’la gerek üniversite döneminde gerek sonrasında yakın ilişki içerisinde bulunduğunu, daha sonra birlikte yola koyularak, son 55-60 yıla damgasını vuran Millî Görüş hareketinin ilk adımını birlikte attıklarını söyledi.

Asiltürk’ün büyük bir dava ve devlet adamı olan Asiltürk’ün vefatının büyük bir kayıp olduğunu vurgulayan Kaya, “Kıbrıs Barış Harekâtında çok önemli vazifeler üstlenmiş, zafere ulaşmasında önemli adımlar atmış önemli bir devlet adamı ve biz, bugün onu ahirete yolcu ediyoruz. (…) Burada önemli bir nokta da şu: Türkiye’nin bütün renklerinden insanlar, şu anda bu meydanda bulunuyorlar. Hangi siyasî düşünceye, hangi görüşe mensup olursa olsun, insanlar, Oğuzhan Asiltürk’ü uğurlamak için buradalar ve bu da onun, aslında 50 yıldan beri her kesimle iletişim kurabildiğine, her kesimle memleket meseleleri noktasında bir zeminde buluşabildiğinin işareti. Dolayısıyla Türkiye için büyük bir kayıp.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA