GÜNDEM
Giriş Tarihi : 07-10-2019 00:31   Güncelleme : 07-10-2019 01:04

Saadet Milletvekili Karaduman’dan iktidara KHK tepkisi

Saadet Partisi Konya Milletvekili Karaduman, KHK’lı vatandaşların Ankara’da yapmayı planladıkları toplantının yasaklanması ve yasaklanan toplantının Saadet Partisi Genel Merkezi’nde yapılmasının engellenmesine tepki gösterdi. Karaduman, “Bu, zorbalığın kurumsallaşmış ve örgütlü halinden başka hiçbir şey değildir” dedi.

Saadet Milletvekili Karaduman’dan iktidara KHK tepkisi

Saadet Partisi Konya Milletvekili ve Gençlik Kolları Başkanı Abdülkadir Karaduman, TV5 Ana Haber yayınına telefon bağlantısı ile katılarak, Oğuz İlgiç’in sorularını cevapladı.

Abdülkadir Karaduman, Kanun Hükmünde Kararnamelerle (KHK) işlerinden atılan vatandaşların Ankara’da bir salonda yapacakları toplantının hukuksuz bir şekilde, Anayasa ihlâl edilerek yasaklandığını, bunun üzerine Saadet Partisi’nin, KHK toplantısı için genel merkez binasını KHK’lılara açtığını söyledi.

Karaduman, İstanbul’dan otobüslerle gelen KHK’lıların, emniyet güçleri tarafından Ankara Kazan gişelerinde durdurulduklarını ve İstanbul’a dönmek zorunda bırakıldıklarını anlattı. Sabah 07:00 sıralarında Kazan gişelerinde KHK’lılarla bir araya geldiğini belirten Karaduman, görüşmeyi otobüsün içinde gerçekleştirmek zorunda kaldıklarını dile getirdi. Karaduman, diğer illerden gelen KHK’lılarla Balgat’ta emniyet güçlerinin gözetiminde bir program gerçekleştirdiklerini, bunun ardından toplantı yaptıkları kafenin emniyet güçleri tarafından basıldığını söyledi.

“Bu, zorbalığın kurumsallaşmış ve örgütlü halidir”

Karaduman, dün Harbiyeli öğrencilerin anneleriyle de görüştüklerini, HDP binası önünde oturma eylemi yapan annelerin acısını da paylaştıklarını, ancak Diyarbakır annelerinin yanında gözyaşı döken iktidarın, Harbiyeli öğrencilerin annelerinin gözyaşlarına duyarsız kaldığını ifade etti. “Bu, zorbalığın kurumsallaşmış ve örgütlü halinden başka hiçbir şey değildir” diyen Karaduman, iktidarın bu yanlış uygulamalarını terk etmesini ve KHK’lıların mağduriyetlerinin ortadan kaldırılmasını umut ettiğini söyledi.

Karaduman, bir soru üzerine, OHAL Komisyonlarının da bu sorunu çözmekten ziyade derinleştiren, işlevsiz komisyonlar olduğunu ifade etti.

(tv5.com.tr)

NELER SÖYLENDİ?
@
kemal can 1 yıl önce
Bu memlekette Saadet iktidarı varken iyiydi. Rabbim iyileri nasip etsin. Hakkı söyleyen insanların sayısını arttırsın.
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA