SİYASET
Giriş Tarihi : 11-10-2021 10:45

“Siyasî suikastlar yapılacağı konusunda duyumlarımız var”

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Siyasî cinayetlerden endişe ediyorum.” demesinden sonra İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın da “Siyasî suikastlar yapılacağı konusunda bizim de aldığımız duyumlar var.” dedi.

“Siyasî suikastlar yapılacağı konusunda duyumlarımız var”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Büyük Nakliyeciler Buluşması’na katıldığı Mersin’de gazetecilerle bir araya gelmiş ve bir soruya cevaben, “Karşı taraf gerilimi tırmandıracaktır. Siyasî cinayetten endişe ediyorum. Eğer ‘belli grupların eline silah alıp belli kişileri öldürmesi’ yoluna gitmezlerse bir gerilim olmaz.” demişti.

İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın da, Sözcü gazetesinden Ruhat Mengi’ye verdiği mülâkatta, “siyasi suikastlar yapılacağı konusunda bizim de aldığımız duyumlar var.” dedi.

Koray Aydın, “Erdoğan’ın 2023’te aday olmayacağı iddiası var, bir de kaos çıkacağı iddiası var, bunlar programlarda tartışılıyor, ne diyorsunuz?” sorusuna şöyle cevap verdi:

“Ben, Sayın Erdoğan’ın yerinde olsam, 19 yıllık bir ülke yönetiminden sonra bu seçimde aday olmam; çünkü hayatının hezimetini yaşayacak ve çok acı bir sonuçla ayrılmak zorunda kalacak. Sonuç belli; ağır bir hezimet onu bekliyor, kurtuluşu yok. Sayın Kılıçdaroğlu’nun “Siyasî cinayetler olacak” sözünü kastettiniz herhalde. Siyasî suikastlar yapılacağı konusunda bizim de aldığımız duyumlar var. Eğer böyle bir planlama varsa, başta ülkeyi yönetenler olmak üzere ileride bunun hesabını vermek zorunda kalır, ağır bir bedel öderler. Çok acı sonuçlar doğurur. Bunun mümkün olmadığını düşünüyorum.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA